fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Jak bezpiecznie poruszać się z tramwajem?

Ratusz udostępnia olsztynianom kolejną porcję materiałów, w których przypominane są najważniejsze zasady poruszania się na drodze wspólnie z tramwajem. 

Dotychczas miasto przygotowało m.in. tramwajowe poradniki w wersji papierowej (za darmo dostępny m.in. w ratuszu) oraz elektronicznej. Zorganizowano też cykl spotkań z taksówkarzami, nauczycielami, dyrektorami i wszystkimi uczestnikami ruchu. Teraz Urząd Miasta opublikował dwa filmy z głównymi zasadami, jakimi trzeba się kierować.

Przed nami kulminacja projektu tramwajowego – przypomina kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Andrzej Karwowski. – Aby przestrzec wszystkich uczestników ruchu, poinformować o obowiązujących zasadach, przygotowane zostały kolejne materiały. To, że powstały dwa filmy, to celowe działanie. Nie chcieliśmy, żeby było ich za dużo. Celem było wskazanie newralgicznych punktów. 

Film przygotowali olsztyńscy policjanci przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta. Mundurowi uważnie śledzą trwające od kilku tygodni testy tramwajowe i mają swoje spostrzeżenia na temat miejsc, w których trzeba zachować szczególną ostrożność.

Cały czas nadzorujemy te najbardziej niebezpieczne lokalizacje – wyjaśnia zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, asp. sztab. Krzysztof Kapuściński. – To głównie tzw. przystanki wiedeńskie, lokalizowane wzdłuż ul. Kościuszki na wysokości filharmonii oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Tam wysyłamy patrole podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Ale zauważamy, że kierujący coraz bardziej przyzwyczajają się do tego, żeby zwracać w tych miejscach szczególną uwagę na pasażerów.

Ale i pasażerowie powinni być bardziej uważni. Trzeba pamiętać, żeby nie wysiadać z tramwaju albo autobusu bez sprawdzenia, czy to bezpieczne.

Od tygodni informujemy olsztynian o najważniejszych zasadach, jakie trzeba pamiętać. Wszyscy uczestnicy ruchu, bez wyjątku – zarówno kierowcy, rowerzyści, jak i piesi – powinni być świadomi, że tramwaj jadący 20 km/h potrzebuje kilkunastu metrów, aby się zatrzymać – przypominają miejscy urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...