18 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Jak bezpiecznie poruszać się z tramwajem?

OlsztynJak bezpiecznie poruszać się z tramwajem?

Ratusz udostępnia olsztynianom kolejną porcję materiałów, w których przypominane są najważniejsze zasady poruszania się na drodze wspólnie z tramwajem. 

reklama

Dotychczas miasto przygotowało m.in. tramwajowe poradniki w wersji papierowej (za darmo dostępny m.in. w ratuszu) oraz elektronicznej. Zorganizowano też cykl spotkań z taksówkarzami, nauczycielami, dyrektorami i wszystkimi uczestnikami ruchu. Teraz Urząd Miasta opublikował dwa filmy z głównymi zasadami, jakimi trzeba się kierować.

Przed nami kulminacja projektu tramwajowego – przypomina kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Andrzej Karwowski. – Aby przestrzec wszystkich uczestników ruchu, poinformować o obowiązujących zasadach, przygotowane zostały kolejne materiały. To, że powstały dwa filmy, to celowe działanie. Nie chcieliśmy, żeby było ich za dużo. Celem było wskazanie newralgicznych punktów. 

reklama

Film przygotowali olsztyńscy policjanci przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta. Mundurowi uważnie śledzą trwające od kilku tygodni testy tramwajowe i mają swoje spostrzeżenia na temat miejsc, w których trzeba zachować szczególną ostrożność.

Cały czas nadzorujemy te najbardziej niebezpieczne lokalizacje – wyjaśnia zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, asp. sztab. Krzysztof Kapuściński. – To głównie tzw. przystanki wiedeńskie, lokalizowane wzdłuż ul. Kościuszki na wysokości filharmonii oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Tam wysyłamy patrole podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Ale zauważamy, że kierujący coraz bardziej przyzwyczajają się do tego, żeby zwracać w tych miejscach szczególną uwagę na pasażerów.

Ale i pasażerowie powinni być bardziej uważni. Trzeba pamiętać, żeby nie wysiadać z tramwaju albo autobusu bez sprawdzenia, czy to bezpieczne.

reklama

Od tygodni informujemy olsztynian o najważniejszych zasadach, jakie trzeba pamiętać. Wszyscy uczestnicy ruchu, bez wyjątku – zarówno kierowcy, rowerzyści, jak i piesi – powinni być świadomi, że tramwaj jadący 20 km/h potrzebuje kilkunastu metrów, aby się zatrzymać – przypominają miejscy urzędnicy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane