Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1.3 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Jak bezpiecznie poruszać się z tramwajem?

reklama

Ratusz udostępnia olsztynianom kolejną porcję materiałów, w których przypominane są najważniejsze zasady poruszania się na drodze wspólnie z tramwajem. 

Dotychczas miasto przygotowało m.in. tramwajowe poradniki w wersji papierowej (za darmo dostępny m.in. w ratuszu) oraz elektronicznej. Zorganizowano też cykl spotkań z taksówkarzami, nauczycielami, dyrektorami i wszystkimi uczestnikami ruchu. Teraz Urząd Miasta opublikował dwa filmy z głównymi zasadami, jakimi trzeba się kierować.

Przed nami kulminacja projektu tramwajowego – przypomina kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Andrzej Karwowski. – Aby przestrzec wszystkich uczestników ruchu, poinformować o obowiązujących zasadach, przygotowane zostały kolejne materiały. To, że powstały dwa filmy, to celowe działanie. Nie chcieliśmy, żeby było ich za dużo. Celem było wskazanie newralgicznych punktów. 

reklama

Film przygotowali olsztyńscy policjanci przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta. Mundurowi uważnie śledzą trwające od kilku tygodni testy tramwajowe i mają swoje spostrzeżenia na temat miejsc, w których trzeba zachować szczególną ostrożność.

Cały czas nadzorujemy te najbardziej niebezpieczne lokalizacje – wyjaśnia zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, asp. sztab. Krzysztof Kapuściński. – To głównie tzw. przystanki wiedeńskie, lokalizowane wzdłuż ul. Kościuszki na wysokości filharmonii oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Tam wysyłamy patrole podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Ale zauważamy, że kierujący coraz bardziej przyzwyczajają się do tego, żeby zwracać w tych miejscach szczególną uwagę na pasażerów.

Ale i pasażerowie powinni być bardziej uważni. Trzeba pamiętać, żeby nie wysiadać z tramwaju albo autobusu bez sprawdzenia, czy to bezpieczne.

Od tygodni informujemy olsztynian o najważniejszych zasadach, jakie trzeba pamiętać. Wszyscy uczestnicy ruchu, bez wyjątku – zarówno kierowcy, rowerzyści, jak i piesi – powinni być świadomi, że tramwaj jadący 20 km/h potrzebuje kilkunastu metrów, aby się zatrzymać – przypominają miejscy urzędnicy.

reklama

grudzień, 2019

13GRU19:00Magdalena Daniel - świąteczny wieczór jazzowyGaleria Usługa Jazz Bar, ul. Stare Miasto 2

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X