18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Są wyniki testów na koronawirusa u pacjentów szpitala w którym jest zakażony chirurg

OlsztynSą wyniki testów na koronawirusa u pacjentów szpitala w którym jest zakażony...

Szpital powiatowy w Biskupcu poinformował w czwartek, że wszystkie wyniki badań w kierunku koronawirusa przeprowadzone dotychczas wśród pacjentów chirurgii i pracowników placówki są ujemne. Wcześniej zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u jednego z lekarzy.

reklama

Jak podała w czwartkowym komunikacie dyrektor biskupieckiego szpitala Marta Maciejewska, wszystkie wyniki badań przeprowadzone dotychczas wśród kadry placówki oraz pacjentów oddziału chirurgii ogólnej są ujemne, co oznacza, że nie wykryto żadnego przypadku zakażenia.

W związku z tym szpital poinformował, że wznawia przyjęcia planowe, z wyjątkiem oddziału chirurgii ogólnej, co do którego decyzję dotyczącą dalszej działalności podejmie olsztyński sanepid.

reklama

W komunikacie zaznaczono, że funkcjonowanie wznawia pododdział chirurgii dziecięcej, bez zmian pracują wszystkie poradnie specjalistyczne z wyjątkiem poradni chirurgicznej, z pozostałe pracownie i działy funkcjonują jak wcześniej.

W środę biskupiecki szpital wstrzymał przyjęcia planowe i wprowadził inne obostrzenia, a cały personel poddano badaniom, po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego lekarza z oddziału chirurgii ogólnej z chirurgią dziecięcą.

Według danych służb sanitarnych, do tej pory na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto w sumie u 207 osób, z czego sześć to przypadki zakażeń potwierdzone w czwartek. Od początku pandemii w regionie zmarł jeden z chorych, a 170 wyzdrowiało.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane