fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Referenda w Ostródzie i Pieniężnie przebiegają bez przeszkód

W niedzielę odbywają się gminne referenda w sprawie odwołania przed upływem kadencji burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka oraz burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo. Oba głosowania rozpoczęły się o czasie i przebiegają bez przeszkód.

Niedzielne referenda rozpoczęły się o godz. 7 i potrwają do godz. 21. W Ostródzie mieszkańcy mogą głosować w 18 lokalach referendalnych, w a gminie Pieniężno – w siedmiu.

Wiceprzewodnicząca miejskiej komisji ds. referendum w Ostródzie Dorota Szczurowska poinformowała, że komisje obwodowe w tym mieście rozpoczęły pracę punktualnie i głosowanie przebiega bezproblemowo.

„Wszystkie lokale otwarto o czasie. Jak do tej pory komisje nie zgłaszają żadnych problemów. Tak więc wszystko przebiega prawidłowo” – przekazała przewodnicząca miejskiej komisji ds. referendum w Pieniężnie Dorota Hołownia.

Referenda w obu miastach miały odbyć się we wcześniejszych terminach. Jednak ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną związaną z koronawirusem komisarz wyborczy w Eblągu zawiesił głosowania i wyznaczył nowy termin na 14 czerwca. Odbywają się one przy uwzględnieniu zaleceń powiatowych inspektorów sanitarnych.

Przy wejściach do lokali komisji stoją pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Członkowie komisji zostali wyposażeni w rękawiczki i maseczki lub przyłbice. Osoby głosujące są zobowiązane zakrywać usta i nos podczas całego pobytu w lokalu wyborczym. Wewnątrz może przebywać jednocześnie ograniczona liczba głosujących, a oczekujący na zewnątrz powinni zachowywać dystans między sobą.

W każdym z obu miast referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział nie mniej niż 3/5 liczby osób uczestniczących w wyborach bezpośrednich burmistrza w 2018 r. W przypadku Ostródy musiałoby to być ponad 6,7 tys. osób, a w Pieniężnie – ponad 1,7 tys. osób.

Zbigniew Michalak jest pierwszą kadencję burmistrzem Ostródy. Startował w wyborach jako kandydat KWW Niepartyjni Niezależni. W II turze zdobył 52,82 proc. głosów, pokonując ówczesnego burmistrza Czesława Najmowicza z KW PiS.

Kazimierz Kiejdo jest burmistrzem miasta i gminy Pieniężno nieprzerwanie od 2006 roku. W ostatnich wyborach samorządowych, jako kandydat niezależny, wygrał w I turze. Uzyskał wówczas 50,59 proc. głosów, pokonując Krzysztofa Kądziołkę, który kandydował również z własnego komitetu wyborczego.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...