fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kompleks nad Krzywym znów nagrodzony

Wiadomości Kompleks nad Krzywym znów nagrodzony

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel to z pewnością jedna z najbardziej docenianych olsztyńskich inwestycji ostatnich lat. Tym razem zostało uhonorowane Kryształową Cegłą.

Konkurs Dom 2015 to przedsięwzięcie, które ma promować dobrą architekturę. Biorą w nim udział prace z terenów wschodniej granicy Unii Europejskiej, czyli województwa Polski wschodniej oraz Ukraina, Białoruś oraz Litwa.

W tym roku w 11 kategoriach zgłoszonych zostało 70 obiektów. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel zdobyło Kryształową Cegłę za I miejsce wśród obiektów rekreacyjno-sportowych. Prace oceniają architekci, przedstawiciele samorządów oraz izb budowlanych.

To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i spotkań planistów – mówi dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa w olsztyńskim magistracie, Magdalena Rafalska. – Już można zgłaszać propozycje do następnej edycji. To obiekty, które powstały w ciągu ostatnich trzech lat. A my mamy w czym wybierać. Moglibyśmy zgłosić choćby Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, parki, tramwaje albo Tartak Raphaelsohnów.

Teraz kapituła konkursu obraduje w Lublinie. Jednak organizatorzy planują wystąpić do Olsztyna z propozycją utworzenia drugiego takiego ciała, właśnie w naszym mieście. Wówczas do rywalizacji włączony zostałby cały obszar północno-wschodniej Polski oraz obwód kaliningradzki.

W tym roku CRS Ukiel został m.in. laureatem konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2015 i znalazł się również wśród finalistów prestiżowego World Architecture Festival w Singapurze.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x