fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

IMGW: ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem

reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Alertami objęte są województwa podlaskie, lubelskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, a także część województw łódzkiego i wielkopolskiego.

Alerty drugiego stopnia wydano dla przeważającej części województwa podlaskiego, a także dla północnej części województwa lubelskiego i wschodniego Mazowsza. Jak informuje IMGW, na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Prognozowana suma opadów do godz. 5 miejscami od 30 mm do 50 mm, a lokalnie do 60 mm. Prognozowane są również porywy wiatru do 75 km/h, możliwy grad.

Dla pozostałych obszarów województw: podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego oraz dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, północnej części województwa łódzkiego i wschodniej części wielkopolskiego wydano alerty pierwszego stopnia. prognozowane jest tam wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Możliwy jest także grad.

reklama

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.(

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze