fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Wysyp kolizji w powiecie. Sprawca tragedii uciekł z miejsca zdarzenia

Wiadomości Wysyp kolizji w powiecie. Sprawca tragedii uciekł z miejsca zdarzenia

Tylko w miniony piątek na drogach powiatu olsztyńskiego doszło do 17 kolizji, w tym dwóch zdarzeń z udziałem pieszych, a także tragicznego potrącenia rowerzysty. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie apelują do kierowców o ostrożność, a do pieszych i rowerzystów o odblaski i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Informację o pierwszym wypadku policjanci otrzymali około godziny 16.30. Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło na drodze S7 między Ostródą a Olsztynkiem – tam w pobliżu jezdni zostało znalezione ciało rowerzysty. Kierowca, który go potrącił, uciekł z miejsca wypadku, nie wzywając służb ratowniczych.

Policjanci w niespełna godzinę ustalili świadków, których zeznania pozwoliły na dotarcie do kierowcy. 57-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej potrącił rowerzystę, został przesłuchany i zostało mu zatrzymane prawo jazdy – podaje KMP Olsztyn. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Zaledwie pół godziny później oficer dyżurny olsztyńskiej komendy odebrał kolejne zgłoszenie dotyczące potrącenia na przejściu dla pieszych, tym razem osoby starszej. Na ul. Bałtycką wysłani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sporządzili dokumentację. Kobieta z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Kilka minut później dotarła kolejna informacja o potrąceniu kobiety z dzieckiem na ul. Pieniężnego – tam również wysłano policjantów. Na szczęście osoby piesze znajdujące się na przejściu nie doznały większych obrażeń i na miejscu została im udzielona pomoc medyczna. Sprawca kolizji, którym był kierowca, został ukarany mandatem karnym.

Przed nami okres szczególnie trudny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmierzch i złe warunki atmosferyczne, jak widać, często są przyczynami wypadków drogowych – przypominają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Zbawienny może okazać się niewielki odblask, który zwraca uwagę innych użytkowników ruchu drogowego. Im więcej elementów odblaskowych nosimy, tym bardziej jesteśmy widoczni, a przez co bezpieczni.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x