17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Wysyp kolizji w powiecie. Sprawca tragedii uciekł z miejsca zdarzenia

WiadomościWysyp kolizji w powiecie. Sprawca tragedii uciekł z miejsca zdarzenia

Tylko w miniony piątek na drogach powiatu olsztyńskiego doszło do 17 kolizji, w tym dwóch zdarzeń z udziałem pieszych, a także tragicznego potrącenia rowerzysty. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie apelują do kierowców o ostrożność, a do pieszych i rowerzystów o odblaski i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

reklama

Informację o pierwszym wypadku policjanci otrzymali około godziny 16.30. Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło na drodze S7 między Ostródą a Olsztynkiem – tam w pobliżu jezdni zostało znalezione ciało rowerzysty. Kierowca, który go potrącił, uciekł z miejsca wypadku, nie wzywając służb ratowniczych.

Policjanci w niespełna godzinę ustalili świadków, których zeznania pozwoliły na dotarcie do kierowcy. 57-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej potrącił rowerzystę, został przesłuchany i zostało mu zatrzymane prawo jazdy – podaje KMP Olsztyn. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

reklama

Zaledwie pół godziny później oficer dyżurny olsztyńskiej komendy odebrał kolejne zgłoszenie dotyczące potrącenia na przejściu dla pieszych, tym razem osoby starszej. Na ul. Bałtycką wysłani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sporządzili dokumentację. Kobieta z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Kilka minut później dotarła kolejna informacja o potrąceniu kobiety z dzieckiem na ul. Pieniężnego – tam również wysłano policjantów. Na szczęście osoby piesze znajdujące się na przejściu nie doznały większych obrażeń i na miejscu została im udzielona pomoc medyczna. Sprawca kolizji, którym był kierowca, został ukarany mandatem karnym.

Przed nami okres szczególnie trudny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmierzch i złe warunki atmosferyczne, jak widać, często są przyczynami wypadków drogowych – przypominają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Zbawienny może okazać się niewielki odblask, który zwraca uwagę innych użytkowników ruchu drogowego. Im więcej elementów odblaskowych nosimy, tym bardziej jesteśmy widoczni, a przez co bezpieczni.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
LOL
15 grudnia 2015 09:12

Nie ma jeszcze drogi ekspresowej na odcinku Ostróda-Olsztynek…..

Polecane