fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego – koncerty, wystawy i teatry plenerowe

reklama

Olsztyńskie Lato Artystyczne, czyli wakacyjne koncerty, występy kabaretów i plenerowych teatrów będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zachęca turystów i mieszkańców do skorzystania z oferty, promując hasło „miasto jest wasze”.

Podczas konferencji zapowiadającej Olsztyńskie Lato Artystyczne (OLA) dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Mariusz Sieniewicz powiedział, że poprzez hasło „miasto jest wasze” organizatorzy „chcą wysłać silny sygnał do mieszkańców i twórców kultury, że pandemiczny reset jest sposobnością, by zobaczyć na nowo potencjał miasta”.

„Nie jestem zwolennikiem kultury internetowej. Dla mnie to forma pewnego patchworku, sprasowania tego, co jest istotne dla kultury, czyli budowania wspólnotowej więzi. Dlatego staraliśmy się stworzyć dla mieszkańców program wydarzeń kulturalnych i animacyjnych. Czujemy się w obowiązku to zrobić, by miasto nie umarło, żeby przede wszystkim starówka nie umarła”- dodał.

reklama

W lipcu i sierpniu odbędą się koncerty zespołów i kabaretów. Wystąpią: Vader, Król i Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Julia Marcell, Shannon, Big Day, Łydka Grubasa, Enej, Czerwony Tulipan. Koncerty w amfiteatrze przy zamku odbędą się zgodnie z wytycznymi epidemicznymi. Do amfiteatru liczącego 1,3 tys. miejsc wejdzie połowa widowni.

W olsztyńskiej katedrze św. Jakuba po raz 42. melomani będą mogli posłuchać Olsztyńskich Koncertów Organowych. Wystąpią też podczas nich wokaliści, chóry oraz soliści grający na innych niż organy instrumentach.

W parku Podzamcze czynne będzie kino plenerowe a na starówce odbędą się występy teatrów ulicznych. Muzeum Nowoczesności zaprasza na wystawę z okazji 100-lecia plebiscytu. Dostępne będą wystawy zabytkowych maszyn rolniczych czy wycieczka śladem olsztyńskich browarów.

W parku centralnym zostanie ustawiona wystawa figur i instalacji nawiązująca do pandemii a na starym mieście otwarty zostanie Ogród Rodziewiczówny, w którym będą odbywać się spotkania z mieszkańcami.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze