-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego – koncerty, wystawy i teatry plenerowe

WiadomościPodczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego - koncerty, wystawy i teatry plenerowe

Olsztyńskie Lato Artystyczne, czyli wakacyjne koncerty, występy kabaretów i plenerowych teatrów będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zachęca turystów i mieszkańców do skorzystania z oferty, promując hasło „miasto jest wasze”.

reklama

Podczas konferencji zapowiadającej Olsztyńskie Lato Artystyczne (OLA) dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Mariusz Sieniewicz powiedział, że poprzez hasło „miasto jest wasze” organizatorzy „chcą wysłać silny sygnał do mieszkańców i twórców kultury, że pandemiczny reset jest sposobnością, by zobaczyć na nowo potencjał miasta”.

„Nie jestem zwolennikiem kultury internetowej. Dla mnie to forma pewnego patchworku, sprasowania tego, co jest istotne dla kultury, czyli budowania wspólnotowej więzi. Dlatego staraliśmy się stworzyć dla mieszkańców program wydarzeń kulturalnych i animacyjnych. Czujemy się w obowiązku to zrobić, by miasto nie umarło, żeby przede wszystkim starówka nie umarła”- dodał.

reklama

W lipcu i sierpniu odbędą się koncerty zespołów i kabaretów. Wystąpią: Vader, Król i Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Julia Marcell, Shannon, Big Day, Łydka Grubasa, Enej, Czerwony Tulipan. Koncerty w amfiteatrze przy zamku odbędą się zgodnie z wytycznymi epidemicznymi. Do amfiteatru liczącego 1,3 tys. miejsc wejdzie połowa widowni.

W olsztyńskiej katedrze św. Jakuba po raz 42. melomani będą mogli posłuchać Olsztyńskich Koncertów Organowych. Wystąpią też podczas nich wokaliści, chóry oraz soliści grający na innych niż organy instrumentach.

reklama

W parku Podzamcze czynne będzie kino plenerowe a na starówce odbędą się występy teatrów ulicznych. Muzeum Nowoczesności zaprasza na wystawę z okazji 100-lecia plebiscytu. Dostępne będą wystawy zabytkowych maszyn rolniczych czy wycieczka śladem olsztyńskich browarów.

W parku centralnym zostanie ustawiona wystawa figur i instalacji nawiązująca do pandemii a na starym mieście otwarty zostanie Ogród Rodziewiczówny, w którym będą odbywać się spotkania z mieszkańcami.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia