fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Siedem szpitali ze wsparciem finansowym samorządu województwa

WiadomościSiedem szpitali ze wsparciem finansowym samorządu województwa

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Siedem szpitali z woj. warmińsko-mazurskiego otrzymało w poniedziałek finansowe wsparcie samorządu województwa – poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Szpitale będą mogły przeznaczyć otrzymane pieniądze na pracę w warunkach pandemii. „Wybrane podmioty wykorzystają środki na doposażenie w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną oraz środki ochrony osobistej personelu. Wysokość dofinansowania sięga 85 proc. wartości projektów, jakie złożono” – poinformowano w komunikacie.

Najwyższe wsparcie, 2 mln zł, otrzyma szpital w Ostródzie, który do czerwca był szpitalem jednoimiennym. Obecnie pacjenci zakażeni koronawirusem leczeni są tu na oddziale zakaźnym. Poinformowano, że 1,5 mln zł otrzyma szpital miejski w Elblągu, który także dysponuje oddziałem zakaźnym i przyjmował pacjentów z COVID-19. Szpital MSWiA w Olsztynie otrzyma 950 tys. zł, a szpital w Działdowie – 700 tys. zł. Szpital w Szczytnie otrzyma 500 tys. zł.

„Na naszą pomoc mogą liczyć wszystkie rodzaje jednostek ochrony zdrowia na Warmii i Mazurach. Systematycznie wdrażamy instrumenty pomocowe opracowane już u progu koronakryzysu” – powiedział cytowany w komunikacie marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Dodano, że kolejne 21 wniosków szpitali o wsparcie jest w trakcie rozpoznawania.

Łączna kwota, jaką samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na wsparcie służby zdrowia w regionie w czasie pandemii wynosi 75 mln zł, z czego ok. 68 mln zł to środki unijne, 5 mln zł pochodzi z budżetu województwa, a kolejne 2 mln zł z rezerwy kryzysowej.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze