fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Egzekucje komornicze w dobie koronawirusa

Tarcza 3.0 dała trochę „oddechu” dłużnikom, którzy obawiali się w czasie pandemii na przykład utraty dachu nad głową. Jej zapisy stanowią, że do końca epidemii zostały wstrzymane egzekucje. Ponadto obowiązuje zakaz licytacji nieruchomości dłużnika, jeżeli jej wartość nie spełnia odpowiedniej skali.

Tarcza 3.0 przewiduje też rozwiązania dla osób, które mają różnego rodzaju zajęcia komornicze. Dochody dłużnika podlegają też większej ochronie, gdy członek jego rodziny w czasie epidemii straci pracę.

Do czasu zakończenia stanu epidemii wstrzymane są też egzekucje długów przez wszystkie organy państwowe (ZUS, urzędy skarbowe, samorządy). To oznacza, że żadne organy nie zajmą konta bankowego firmom i obywatelom, części emerytury dłużnikowi czy pensji pracownikowi.

Jednak niuansów w tych sprawach jest bardzo dużo. Dlatego tematowi egzekucji komorniczych w dobie koronawirusa będzie poświęcona kolejna – trzecia już edycja „Ostrego dyżuru prawniczego przy biurze poselskim Poseł Iwony Arent.

Podczas dyżuru prawnicy renomowanej olsztyńskiej Kancelarii Radcy Prawnego Lecha Obary telefonicznie będą odpowiadać na pytania osób, zainteresowanych egzekucją komorniczą.

Osoby te mogą kontaktować się  telefonicznie w dniu 9 czerwca 2020 r. w
godzinach od 12:00-14:00 pod numerami telefonu:

• Maciej Kamiński (tel. 603-340-048)
• Robert Klocek (tel. 600-210-369)
• Łukasz Jałoza (tel.605-556-129)

Poradnictwo w ramach „Ostrego dyżuru prawniczego” jest nieodpłatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...