fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej.

Pobierz aplikację OHM

  • Google Play
  • App Store

W tym roku nie pojeździmy na rowerze miejskim, ale w sukurs nachodzi Olsztyńska Hulajnoga Miejska (OHM). Miała pojawić się od marca, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany podboju olsztyńskich ulic.

OHM stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowników i jakość sprzętu, dlatego na ulicę wyjadą hulajnogi renomowanej firmy Segway. Dostępne będą dwa typy hulajnóg.

Segway G30 MAX – wyposażona w silnik o mocy 350 watów i pneumatyczne opony. Jest masywna, dzięki czemu użytkownik czuje się pewnie podczas jazdy. To najnowszy model hulajnóg, który potrafi rozwinąć prędkość 25 km/h, a całkowicie naładowany pokonać nawet 65 km. Jednoślad wyposażony jest w podwójny system GPS jako system zabezpieczenia antykradzieżowego. Hulajnoga ma odblaski, zapewniające większą widoczność. Krótko mówiąc, Olsztynianie dostają do dyspozycji sprzęt klasy premium, niedostępny na ulicach innych miast.

Segway ES 4 – To popularny model, sprawdzony już na ulicach wielu miast w Europie. Model ten charakteryzuje się mniejszą wagą, zachowując przy tym taką samą moc silnika co G30 MAX. ES 4 wyposażony jest w tradycyjny hamulec w błotniku tylnego koła i hamulec w manetce (w odróżnieniu od G30 MAX, który posiada hamulec elektroniczny i mechaniczny, sterowany jedną dźwignią).

Pierwsze stacje OHM pojawią się w newralgicznych punktach miasta: pętla tramwajowa przy ul. Kanta, Osiedle Zacisze, Osiedle Generałów, skrzyżowanie przy DH Śliwa, Stare Miasto, Kortowo, Centrum, Dworzec Główny PKP. Każdy mieszkaniec ma się cieszyć elektromobilnością, więc w miarę rozwoju sieci OHM będzie coraz więcej.

Hulajnogi będzie można wypożyczać przy pomocy aplikacji mobilnej, którą można pobrać ze strony www.ohmscooters.pl . Nad poprawnym funkcjonowaniem aplikacji czuwają najlepsi specjaliści, którzy wdrożyli już podobne systemy dla potentatów rynkowych, takich jak Nextbike czy Easyshare. Sposób wypożyczenia będzie banalnie prosty. Instalacja aplikacji – założenie konta – skanowanie kodu QR i… jazda!

Ceny są podobne jak w innych tego typu wypożyczalniach w Polsce. Opłata startowa wynosić będzie 2,49 zł, a każda minuta na hulajnodze będzie nas kosztować 49 groszy. Właściciele OHM planują także możliwość wprowadzenia całodziennego wypożyczenia hulajnogi.

Zespół OHM Scooters zadbał o wszystko, również o to, by klient nie wypożyczył rozładowanej hulajnogi. Blokada uniemożliwi nam skorzystanie z jednośladu, a sprzęt z niskim poziomem baterii będzie natychmiast zabierany do ładowania i relokowany.

OHM to przedsięwzięcie, które w Olsztynie pojawia się po raz pierwszy. Przedstawiciele OHM Scooters są otwarci na sugestie dotyczące funkcjonowania hulajnogi. Jak sami o sobie mówią „Nie jesteśmy wybitni, ale chcemy się takimi stać, dzięki Wam”.

Śledźcie kanały OHM, bo już wkrótce czeka Was konkurs z nagrodami i darmowe przejazdy olsztyńskimi hulajnogami. A jeśli macie uwagi, pomysły i chcecie współtworzyć ten interesujący projekt, to możecie skontaktować się z OHM Scooters, pisząc na adres: bok@ohmscooters.pl, korzystając z formularza kontaktowego w aplikacji lub dzwoniąc na numer telefonu 571097132.

www.facebook.com/hulajnogiolsztyn
www.instagram.com/ohmscooters/

Pobierz aplikację OHM

  • Google Play
  • App Store

* Minimalna kwota na koncie potrzebna do wypożyczenia hulajnogi to 25 zł. Opłata startowa 2,49 zł oraz 49 gr za minutę.
Mamy dla Was prezent na start. Dodaj kupon HULAJOLSZTYN, a gratisowe 10 zł zasili Twój portfel! 

Tymczasowo testowany jest system przedpłatowy, lecz niebawem pojawi się nowe wygodniejsze rozwiązanie.

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską