fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Mieszkaniec Olsztyna wyszedł na parapet okna wieżowca. Zagroził, że wyskoczy z 11 piętra

Wiadomości Mieszkaniec Olsztyna wyszedł na parapet okna wieżowca. Zagroził, że wyskoczy z 11...

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uratowali życie 58-letniemu mężczyźnie, który znalazł się w trudnej sytuacji. Mężczyzna, nie widząc innego rozwiązania swoich problemów chciał odebrać sobie życie. Dzięki natychmiastowej reakcji i nawiązaniu z 58-latkiem rozmowy, policjanci skutecznie odwiedli go od dramatycznej decyzji. Trafił on pod opiekę specjalistów, a gdy opadły emocje, osobiście podziękował policjantom za wyciągnięcie do niego pomocnej dłoni.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w poniedziałek (25.05) kilka minut po godzinie 09:00 otrzymał zgłoszenie dotyczące jednego z mieszkańców Olsztyna, który wszedł na parapet okna jednego z wieżowców znajdujący się na jedenastej kondygnacji budynku i zagroził, że w przypadku zbliżenia się do niego kogokolwiek bez zastanowienia wyskoczy.

Interweniujący policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Olsztynie błyskawicznie dostali się na 11 piętro budynku i przystąpili do działania. Mundurowi, którzy już w służbie przygotowawczej są szkoleni również na wypadek tego typu interwencji w pierwszej kolejności nawiązali rozmowę z mężczyzną.

Policjantom udało się wzbudzić jego zaufanie i sprowadzić konwersację na przyjacielski poziom. Wykorzystując moment rozkojarzenia 58-latka, w ułamku sekundy podbiegli do niego i wciągnęli go do środka klatki schodowej.

Na miejsce zdarzenia wezwana została również karetka pogotowia, którą mężczyzna w asyście policjantów został przetransportowany do szpitala i przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów. Gdy emocje opadły, mężczyzna osobiście podziękował policjantom za uratowanie mu życia.

Służba w Policji to zawód, który wymaga od funkcjonariuszy wiele poświęcenia i zaangażowania w trakcie wykonywania codziennych obowiązków służbowych. Największa nagroda, jaka może spotkać policjantów interweniujących w tego typu sytuacjach to uratowanie ludzkiego życia i zapobieżenie tragedii, która wydaje się nieunikniona.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x