fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rzecznik MŚP dla “Rz”: bon turystyczny powinni otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki

WiadomościRzecznik MŚP dla "Rz": bon turystyczny powinni otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki

Tzw. bon turystyczny, nawet jeżeli będzie miał niższą wartość od obecnie deklarowanej, powinni otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki – mówi środowej “Rzeczpospolitej” Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

reklama

Abramowicz ocenia w rozmowie z “Rzeczpospolitą”, że “z drobnymi wyjątkami” nie ma branż, których nie dotyka epidemia koronawirusa. “Najbardziej poszkodowane są te, które zostały zamknięte w połowie marca rozporządzeniem premiera i one najdłużej będą wracać do normalnego funkcjonowania. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej odblokowywać kolejne branże. W tej chwili działamy na rzecz tego, by wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego były do zaakceptowania dla kin i teatrów, siłowni, basenów i saun, solariów, salonów tatuażu czy szeroko pojętej działalności weselnej” – podkreśla rzecznik MŚP. Dodaje, że optymalną datą odmrożenia dla tych branż byłby 1 czerwca.

Nowa plaża pod Olsztynem kusi miłośników wypoczynku nad wodą

Zdaniem Abramowicza branżą, która może ten rok całkowicie spisać na straty, jest branża turystyczna – w tej części, która dotyczy podróży zagranicznych. “Wiele biur turystycznych może już powrotu prosperity nie doczekać, zwłaszcza że coraz więcej ludzi unika pośredników w planowaniu wakacji i rezerwuje sobie transport i noclegi na własną rękę” – mówi rzecznik MŚP.

reklama

Jak podkreśla, turystyka też prawdopodobnie bardzo poważnie się zmieni. “Jest to zapewne jakaś szansa dla krajowych usługodawców z tej branży. Głównym klientem w polskich górach czy nad Bałtykiem w dalszym ciągu są nasi rodacy, więc przy braku zagranicznej konkurencji istnieje szansa na to, że branża na brak pracy narzekać nie będzie” – uważa Abramowicz.

Haitańczyk przyznał, że kocha Olsztyn za to, że pije się tu dużo... piwa

Przypomina jednocześnie, że rząd chce wesprzeć tę branżę tzw. bonem turystycznym. “Uważamy, że taki bon, nawet jeżeli będzie miał niższą wartość od obecnie deklarowanej, powinni otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki” – mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

reklama

Według Abramowicza po okresie pandemii trzeba będzie wrócić do propozycji zmian mających ułatwić i odbiurokratyzować działalność gospodarczą w Polsce. “Teraz nie ma już wyjścia – bez takich działań powrót na ścieżkę szybkiego rozwoju będzie utrudniony” – przekonuje rzecznik MŚP.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
To koniec pewnej ery. Znana atrakcja turystyczna zniknie z Mazur
Egzotyczne kierunki w zasięgu ręki? Nowości Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury