fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Spotkanie Euroregionu Bałtyk

reklama

euroregionW Hotelu Wileńskim spotkali się eksperci rynku pracy, politycy oraz młodzież z krajów członkowskich Euroregionu Bałtyk.

Konferencja „Wsparcie młodych na rynku pracy – doświadczenia i perspektywy na przyszłość” otworzyła Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Celem spotkania było przedstawienie działań ukierunkowanych na wsparcie zatrudnienia młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Prezydium Euroregionu Bałtyk dyskutowało także nad sytuacją prawną Euroregionu, działalnością jego zespołów zadaniowych, współpracą biznesową i młodzieżową oraz planem pracy na lata 2014-2015.

Euroregion Bałtyk to zinstytucjonalizowana forma współpracy transgranicznej. obejmująca osiem regionów z Danii, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. ERB był pierwszym euroregionem, który do formalnej współpracy włączył partnera z Federacji Rosyjskiej. Od początku istnienia celem ERB była poprawa warunków życia ludzi zamieszkujących jego obszar, promocja kontaktów i współpracy społeczności lokalnych oraz zrównoważony rozwój regionu. Partnerami ERB są regiony zarówno starych, jaki i nowych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz obwód kaliningradzki z Rosji, dzięki czemu Euroregion stanowi skuteczną sieć kontaktów i powiązań ponad granicami, przyczyniając się do promocji dialogu politycznego i reform oraz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego, wzmacniając tym samym demokrację lokalną i wspierając bezpośrednie kontakty społeczności obywatelskich. We współpracę w ramach ERB aktywnie zaangażowane są zarówno władze lokalne i regionalne, instytucje sektora publicznego i prywatnego jak i organizacje pozarządowe.

Czytaj też:  Mieli rozmach. Dwaj pracownicy ubojni zatrzymani. Zniknęło 2,5 tony mięsa
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama