-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy

WiadomościWojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy

Marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, wręczył już nominacje członkom rady. Ich następne spotkanie zaplanowano na początek przyszłego roku. 

reklama

W skład nowej rady wchodzi 30 osób: po 12 przedstawicieli organizacji zrzeszających pracodawców i związków zawodowych. Stronę rządową i samorządową będą reprezentowały po 3 osoby. Rada będzie opiniowała sprawy z pogranicza zadań czterech stron wchodzących w jej skład, a także dokumenty strategiczne i programy dotyczące rozwoju województwa oraz sprawozdania z ich realizacji.

Będzie się również włączała w rozwiązywanie zgłoszonych jej problemów społecznych lub gospodarczych, powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, a nawet podejmowała się mediacji między zwaśnionymi stronami – podaje olsztyński Urząd Marszałkowski. – Przewodnictwo w radzie będzie co roku przekazywane reprezentantowi innej grupy wchodzącej w jej skład.

reklama

Ustawa z 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego weszła w życie 11 września. Dokument stanowi, że marszałkowie województw mogą tworzyć Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego. Nowe ciało opiniotwórcze zastąpi funkcjonujące do niedawna przy urzędach wojewódzkich komisje.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2016 roku.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne