fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Około 5 proc. uczniów klas I-III wróciło do szkół

Niespełna połowa szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim zorganizowała w poniedziałek zajęcia dla uczniów klas 1-3 – podało Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Według wstępnych danych, do szkół wróciło około 5 proc. uprawnionych do tego uczniów.

Jak poinformowała rzecznik warmińsko-mazurskiego kuratorium Małgorzata Hochleitner, w poniedziałek zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół klas 1-3 zorganizowało 221 z 544 wszystkich szkół podstawowych w regionie.

Dodała, że kuratorium czeka na informacje ze strony pozostałych placówek, do kiedy zawiesiły zajęcia. W jej ocenie, można przypuszczać, że większość z nich nie otworzyła się, bo nie było zainteresowania ze strony rodziców uczniów.

Jak wynika ze wstępnych danych, uzyskanych przez kuratorium oświaty od dyrektorów szkół, w poniedziałek na zajęcia przyszło około 5 proc. z 39 tys. uczniów klas 1-3 w regionie.

Zdaniem Hochleitner, można się spodziewać, że ta liczba jeszcze wzrośnie i ustabilizuje się po koniec tygodnia. Pozostali uczniowie będą nadal korzystać z kształcenia na odległość, pozostając w domach.

Z danych uzyskanych wynika, że np. w Elblągu wszystkie miejskie szkoły rozpoczęły od poniedziałku realizację zajęć opiekuńczo–wychowawczych. Według rzeczniczki elbląskiego magistratu Joanny Urbaniak, pierwszego dnia w takich zajęciach wzięło udział 360 dzieci z około 3 tys. uprawnionych uczniów. W większości szkół było po 10–20 dzieci.

Warmińsko-mazurskie kuratorium podało również, że w poniedziałek 247 szkół w regionie zorganizowało konsultacje dla ósmoklasistów z przedmiotów objętych egzaminem zewnętrznym.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...