fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Poprosił kolegę o pomoc w remoncie mieszkania. Ten go okradł

Policjanci z Dywit wyjaśnili okoliczności i ustalili sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Ofiarą przestępstwa w tym przypadku padł znajomy podejrzanego 34-latka. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że sprawca kradzieży był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa do Posterunku Policji w Dywitach wpłynęło na początku maja i dotyczyło kradzieży karty płatniczej oraz włamania na konto bankowe. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze, którzy szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego w sprawie obu przestępstw. Okazał się nim 34-letni znajomy zgłaszającego, który najpierw poprosił pokrzywdzonego o pomoc w wykonaniu remontu jego mieszkania, a następnie w trakcie prac budowlanych, pod jego nieobecność, z otwartego samochodu ukradł kartę płatniczą. 34-latek, za pomocą skradzionej karty dokonał płatności zbliżeniowej w jednym ze sklepów. Pokrzywdzony od razu, gdy się zorientował, że padł ofiarą przestępstwa zgłosił sprawę policjantom z Dywit.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 34-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo w związku z naruszeniem miru domowego.

34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamanie do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu.

ŹródłoKWP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...