fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

O biznesie z Olsztyna w stolicy


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

O tym, dlaczego warto inwestować w naszym mieście i co ma ono do zaoferowania przedsiębiorcom, mówił w Warszawie prezydent Piotr Grzymowicz.

Samorządy Olsztyna, Elbląga i województwa oraz Fundacja Pro Progressio zorganizowały w stolicy Polski biznesowe spotkanie. Dzięki niemu zaproszeni goście mieli okazję dowiedzieć się o potencjale gospodarczym regionu i największych miast.

Olsztyn reprezentował prezydent Piotr Grzymowicz. Mówił m.in. o rynku pracy, niskiej stopie bezrobocia, doskonałej bazie kształcenia – zarówno zawodowego, jak i akademickiego. Przedstawiał, jakie firmy już zainwestowały w stolicy Warmii i Mazur oraz informował o wsparciu, jakiego mogą spodziewać się potencjalni inwestorzy.

To było niezwykle cenne spotkanie – przyznaje Piotr Grzymowicz. – Byli przedstawiciele firm doradzających potencjalnym inwestorom oraz przedsiębiorstw z branży informatycznej. Już dostaliśmy sygnały, że są zainteresowani wprowadzeniem się do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wśród pytań, które się pojawiały, dominowały te o kapitał ludzki oraz o znajomość języków obcych, z dużym naciskiem na niemiecki.

Olsztyn jest gotowy do przyjęcia kolejnych przedsiębiorstw, m.in. działających w sektorze outsourcingu. – Wystarczy wspomnieć, że dysponujemy w tej chwili ok. 40 tys. m2 powierzchni biurowej – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

To było pierwsze z kilku tego typu spotkań, jakie mają odbyć się w największych polskich miastach. W Warszawie pojawili się na nim przedstawiciele kilkudziesięciu firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs