fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Uruchomiona została nowa linia autobusowa nr 104

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że dnia 18 maja 2020 roku, uruchomiona została nowa linia autobusowa nr 104.

Linia kursuje z Klebarka Wielkiego, przez Klebark Mały do pętli Cementowa w Olsztynie, gdzie mieszkańcy z Klebarka mogą przesiąść się na linie miejskie w kierunku Dworca Głównego, Centrum, czy chociażby takich osiedli jak: Jaroty, Likusy, Redykajny, Podgrodzie, Brzeziny, Nagórki i Pojezierze.

Nowa linia to efekt rozszerzonego porozumienia międzygminnego z Gminą Purda, która współfinansuje jej funkcjonowanie. Pierwotnie linia miała zadebiutować już 1 kwietnia 2020 roku, ale jej start został opóźniony z powodu wprowadzenia stanu epidemii w Polsce.

Przypomnijmy, że ZDZiT dla Gminy Purda, poza linią nr 104 do Klebarka, świadczy również usługi na linii nr 105, która w wybranych kursach dojeżdża do Klewek, a standardowo kończy bieg na os. Mazurskim.

Linia nr 104 na trasie Cementowa – Klebark Wielki, kursuje od poniedziałku do piątku w dni robocze. Na chwilę obecną, na nowej linii wykonywanych jest pięć par kursów dziennie. Pasażerów obowiązuje taka sama taryfa biletowa jak na terenie Olsztyna.

Przystanki na trasie linii nr 104 oraz rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.

UWAGA: W związku z trwającymi pracami budowlanymi, w początkowym okresie niedostępny dla pasażerów będzie przystanek „Klebark Mały I” w kierunku Klebarka Wielkiego.

ŹródłoZDZiT Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...