fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli.

W zasobach, które najpierw dotarły w asyście 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, znalazły się maseczki (274 500), maseczki filtracyjne (72 tys.), kombinezony (5070), ochraniacze, przyłbice (6700) i środki dezynfekcji (4465 litrów). Środki ochrony trafią do szpitali sieciowych i Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Już wcześniej do szpitali i innych placówek medycznych dotarło m.in. kilkaset tysięcy masek, kombinezonów, gogli, dziewięć respiratorów i zamgławiacz do dezynfekcji.

W związku z możliwością otwarcia żłobków, przedszkoli, klubów dziecięcych oraz klas zerowych Urząd Wojewódzki przekazał tym placówkom płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Transport z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego dostarczyli strażacy z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Płyny trafiają do wszystkich powiatów w województwie. W sumie 31 055 litrów, czyli ok. 45 litrów płynu na placówkę (zarówno publiczną, jak i niepubliczną).

Warto dodać, że w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego drukowane są w 3D przyłbice, które trafiają do placówek opieki medycznej lub innych miejsc wymagających tego środka zabezpieczenia.

Oprócz tego, ze środków budżetowych zostanie przekazane dofinansowanie do działalności szpitali. Najwięcej otrzyma szpital ostródzki (około 2 mln), miejski szpital w Elblągu (ok. 1,7 mln), czy rehabilitacyjny w Ameryce (420 tys.). W sumie placówki medyczne w regionie zostaną dofinansowane kwotą blisko 6 mln złotych.

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...