fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli.

W zasobach, które najpierw dotarły w asyście 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, znalazły się maseczki (274 500), maseczki filtracyjne (72 tys.), kombinezony (5070), ochraniacze, przyłbice (6700) i środki dezynfekcji (4465 litrów). Środki ochrony trafią do szpitali sieciowych i Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Już wcześniej do szpitali i innych placówek medycznych dotarło m.in. kilkaset tysięcy masek, kombinezonów, gogli, dziewięć respiratorów i zamgławiacz do dezynfekcji.

W związku z możliwością otwarcia żłobków, przedszkoli, klubów dziecięcych oraz klas zerowych Urząd Wojewódzki przekazał tym placówkom płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Transport z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego dostarczyli strażacy z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Płyny trafiają do wszystkich powiatów w województwie. W sumie 31 055 litrów, czyli ok. 45 litrów płynu na placówkę (zarówno publiczną, jak i niepubliczną).

Warto dodać, że w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego drukowane są w 3D przyłbice, które trafiają do placówek opieki medycznej lub innych miejsc wymagających tego środka zabezpieczenia.

Oprócz tego, ze środków budżetowych zostanie przekazane dofinansowanie do działalności szpitali. Najwięcej otrzyma szpital ostródzki (około 2 mln), miejski szpital w Elblągu (ok. 1,7 mln), czy rehabilitacyjny w Ameryce (420 tys.). W sumie placówki medyczne w regionie zostaną dofinansowane kwotą blisko 6 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs