Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1.6 C
Olsztyn
piątek, 13 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztynianie przyłapani z narkotykami. Byli poszukiwani przez sąd

reklama

Miejscy policjanci podczas kontroli busa zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę w wieku od 20 do 23 lat. Jak się okazało, mieszkańcy Olsztyna nie tylko byli poszukiwani przez sąd i prokuraturę – samochód, w którym siedzieli, miał przyczepioną tablicę rejestracyjną z innego pojazdu, a jeden z mężczyzn posiadał środki odurzające, które zażywał ze znajomymi.

W niedzielę około godz. 22.30 na leśnej drodze przy olsztyńskim cmentarzu policyjni wywiadowcy zauważyli w zaparkowanym busie cztery osoby – dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze, mając przypuszczenia, że osoby siedzące w pojeździe mogą mieć coś na sumieniu, postanowili to sprawdzić.

Przypuszczenia okazały się słuszne. W trakcie kontroli, na tylnej kanapie pomiędzy pasażerami, policjanci zauważyli lusterko ze śladami białego proszku. Okazało się, że 20-letni mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z białą substancją i dzielił się nią z pozostałymi pasażerami – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina.

reklama

W trakcie sprawdzania pojazdu i legitymowanych osób w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że do kontrolowanego volkswagena przyczepiona jest tablica rejestracyjna z innego pojazdu, a trzy osoby – kobieta i dwóch mężczyzn – są poszukiwane przez olsztyński sąd i prokuraturę.

20-letni Mateusz Z., 22-letni Przemysław S. i 23-letnia Patrycja O. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Z uwagi na to, iż 20-latek z Olsztyna w trakcie interwencji był agresywny i nie reagował na polecenia, został obezwładniony i policjanci założyli mu kajdanki.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, a zebrany przez nich dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-letniemu Mateuszowi Z. łącznie czterech zarzutów. Mężczyzna będzie odpowiadał zarówno za posiadanie, jak i udzielanie środków odurzających, a także za znieważenie i grożenie funkcjonariuszom.

Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

grudzień, 2019

14GRU13:00XI WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY / DZIEŃ 3Starówka Olsztyn, stare miastoKategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Koncerty,Kulinarne,Muzyka,Rozrywka,Wydarzenia miejskie

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X