5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Rośnie czarny rynek w Olsztynie. Mężczyzna zatrzymany na Zatorzu w trakcie ładowania towaru

OlsztynRośnie czarny rynek w Olsztynie. Mężczyzna zatrzymany na Zatorzu w trakcie ładowania...

Dokładnie 1277 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Nielegalny towar został skonfiskowany w chwili, gdy 61-letni mężczyzna przeładowywał do swojego auta torby z papierosami. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 23 tys. zł.

reklama

W ubiegły piątek (08.05.2020) policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w rejonie olsztyńskiego Zatorza zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę, który był w trakcie pakowania dużych toreb do bagażnika swojego pojazdu. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyznę i dokładnie sprawdzić co jest powodem jego niespokojnego zachowania. Jak się okazało w podejrzanych torbach mężczyzna miał schowane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokładnie 1277 paczek papierosów. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany – już usłyszał zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 23 tys. zł. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, dzięki czemu nie trafią na rynek.

reklama

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia