fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

We wtorek sąd rozpozna sprawę aresztową sprawcy wypadku ze Szczytna


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

We wtorek Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpozna zażalenie prokuratury na odmowę aresztu sprawcy wypadku ze Szczytna. Pod koniec kwietnia rozpędzony ford mustang w tym mieście wjechał w wózek z bliźniętami, jedno z dzieci zmarło w szpitalu.

O wyznaczeniu terminu rozpoznania zażalenia prokuratury poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie. Dodano, że decyzji sądu w tej sprawie należy się spodziewać w tym samym dniu.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 25 kwietnia w Szczytnie. Rozpędzony ford mustang uderzył wówczas w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią, cała trójka trafiła do szpitala. Jedno z dzieci zmarło po 9 dniach w szpitalu. Drugie dziecko przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Sprawę wypadku bada prokuratura w Szczytnie, która kilka dni po zdarzeniu złożyła wniosek o areszt dla sprawcy. Sąd się na to nie zgodził, argumentując, że sprawca był trzeźwy, przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Prokuratura odwołała się od tej decyzji, dlatego zweryfikuje ją sąd w Olsztynie.

W odrębnym postępowaniu policja w Szczytnie bada sprawę gróźb, jakie pod adresem sprawcy wypadku kierują mieszkańcy miasteczka. Sprawca i jego rodzina, jak podał obrońca Adama D., czują się zagrożeni.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs