fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

We wtorek sąd rozpozna sprawę aresztową sprawcy wypadku ze Szczytna

WiadomościWe wtorek sąd rozpozna sprawę aresztową sprawcy wypadku ze Szczytna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

We wtorek Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpozna zażalenie prokuratury na odmowę aresztu sprawcy wypadku ze Szczytna. Pod koniec kwietnia rozpędzony ford mustang w tym mieście wjechał w wózek z bliźniętami, jedno z dzieci zmarło w szpitalu.

O wyznaczeniu terminu rozpoznania zażalenia prokuratury poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie. Dodano, że decyzji sądu w tej sprawie należy się spodziewać w tym samym dniu.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 25 kwietnia w Szczytnie. Rozpędzony ford mustang uderzył wówczas w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią, cała trójka trafiła do szpitala. Jedno z dzieci zmarło po 9 dniach w szpitalu. Drugie dziecko przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Sprawę wypadku bada prokuratura w Szczytnie, która kilka dni po zdarzeniu złożyła wniosek o areszt dla sprawcy. Sąd się na to nie zgodził, argumentując, że sprawca był trzeźwy, przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Prokuratura odwołała się od tej decyzji, dlatego zweryfikuje ją sąd w Olsztynie.

Pijany kierowca BMW wjechał w opla na ul. Pieniężnego

W odrębnym postępowaniu policja w Szczytnie bada sprawę gróźb, jakie pod adresem sprawcy wypadku kierują mieszkańcy miasteczka. Sprawca i jego rodzina, jak podał obrońca Adama D., czują się zagrożeni.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze