fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Od poniedziałku Urząd Wojewódzki wznawia przyjmowanie interesantów


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Od poniedziałku Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie oraz delegatury w Elblągu i Ełku wznawiają bezpośrednią obsługę interesantów. Czynne będą m.in. wydziały paszportowy oraz legalizacji pobytu cudzoziemców. Wizyta będzie jednak możliwa po wcześniejszym umówieniu.

Jak poinformował w piątek rzecznik warmińsko-mazurskiego wojewody Krzysztof Guzek, ze względu na stan epidemii przyjmowanie klientów odbywać się będzie wyłącznie po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty, o wyznaczonej godzinie przyjęcia.

„Obsługa klienta będzie odbywać się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów. Niezbędne jest również zachowanie 1,5 metrowych odstępów między osobami oraz zakrywanie ust i nosa maseczką. Na stanowisku możliwa jest obsługa jednej osoby. Nie dotyczy to osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem” – wyjaśnił.

W oddziale legalizacji pobytu cudzoziemców w pierwszej kolejności wizyty będą umawiane klientom, którzy otrzymali już wezwanie do osobistego stawiennictwa, a ich wizyty zostały anulowane z uwagi na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Uruchomiony zostanie punkt przyjęć wniosków w sprawach cudzoziemców w zakresie uzupełniania braków formalnych we wnioskach o legalizację pobytu i odbioru kart pobytu. Obsługa cudzoziemców odbywa się w pokoju nr 7, na parterze w siedzibie urzędu. Wejście możliwe jest jedynie od strony Alei Piłsudskiego.

W oddziale paszportów zawieszona zostaje możliwość dokonania rezerwacji wizyty on-line a przyjęcia interesantów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:40 – 15:00. Wniosek o wydanie paszportu można złożyć wyłącznie w Oddziale Paszportów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz w Delegaturach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu i Ełku. Odbiór dokumentów paszportowych złożonych w Terenowych Punktach Paszportowych w Giżycku, Bartoszycach i Kętrzynie jest możliwy wyłącznie w Olsztynie- podał urząd wojewódzki.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs