fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Od poniedziałku Urząd Wojewódzki wznawia przyjmowanie interesantów

Wiadomości Od poniedziałku Urząd Wojewódzki wznawia przyjmowanie interesantów

Od poniedziałku Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie oraz delegatury w Elblągu i Ełku wznawiają bezpośrednią obsługę interesantów. Czynne będą m.in. wydziały paszportowy oraz legalizacji pobytu cudzoziemców. Wizyta będzie jednak możliwa po wcześniejszym umówieniu.

Jak poinformował w piątek rzecznik warmińsko-mazurskiego wojewody Krzysztof Guzek, ze względu na stan epidemii przyjmowanie klientów odbywać się będzie wyłącznie po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty, o wyznaczonej godzinie przyjęcia.

„Obsługa klienta będzie odbywać się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów. Niezbędne jest również zachowanie 1,5 metrowych odstępów między osobami oraz zakrywanie ust i nosa maseczką. Na stanowisku możliwa jest obsługa jednej osoby. Nie dotyczy to osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem” – wyjaśnił.

W oddziale legalizacji pobytu cudzoziemców w pierwszej kolejności wizyty będą umawiane klientom, którzy otrzymali już wezwanie do osobistego stawiennictwa, a ich wizyty zostały anulowane z uwagi na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Uruchomiony zostanie punkt przyjęć wniosków w sprawach cudzoziemców w zakresie uzupełniania braków formalnych we wnioskach o legalizację pobytu i odbioru kart pobytu. Obsługa cudzoziemców odbywa się w pokoju nr 7, na parterze w siedzibie urzędu. Wejście możliwe jest jedynie od strony Alei Piłsudskiego.

W oddziale paszportów zawieszona zostaje możliwość dokonania rezerwacji wizyty on-line a przyjęcia interesantów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:40 – 15:00. Wniosek o wydanie paszportu można złożyć wyłącznie w Oddziale Paszportów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz w Delegaturach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu i Ełku. Odbiór dokumentów paszportowych złożonych w Terenowych Punktach Paszportowych w Giżycku, Bartoszycach i Kętrzynie jest możliwy wyłącznie w Olsztynie- podał urząd wojewódzki.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: