fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

27-latek kradł zabawki i czekoladki. Chciał uniknąć odpowiedzialności podawał dane młodszego brata

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności podał policjantom dane swojego o 18 lat starszego brata. Interweniujący funkcjonariusze nie dali się zwieść i ustali prawdziwe personalia 27-latka z Olsztyna. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Jego łupem padły m.in. dziecięce klocki i czekoladowe bombonierki. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek (05.05.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że mężczyzna ukradł kosmetyki o wartości ponad 300 złotych. Po przekroczeniu linii kas nie płacąc za towar, został ujęty przez ochroniarza i przekazany funkcjonariuszom.

Policjanci wylegitymowali sprawcę kradzieży. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ale podał wszystkie potrzebne dane ustnie. Mężczyzna podczas czynności zachowywał się nerwowo. Ponadto podany przez niego wiek wzbudził podejrzenia policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że podał on dane starszego o 18 lat brata. Ponadto policjanci ustalili, że 27-latek jest odpowiedzialny za wcześniejsze kradzieże z innych punktów handlowych na terenie Olsztyna.

Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał dowody pozwolił na przedstawienie 27-latkowi dwóch zarzutów kradzieży. Pierwszy dotyczy zdarzania z lutego 2020 roku. Wtedy to mężczyzna ukradł ze sklepu dziecięce klocki o wartości blisko 900 złotych. Natomiast w listopadzie 2019 roku 27-latek w krótkich odstępach czasu z tego samego marketu ukradł artykuły spożywcze o wartości ponad 600 złotych. Jego łupem padło m.in. 26 sztuk czekoladowych bombonierek.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 27-latek odpowie za popełnione wykroczenia, w tym za wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości.

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...