9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Olsztyńscy policjanci rozdawali maseczki bezdomnym

OlsztynOlsztyńscy policjanci rozdawali maseczki bezdomnym

„Jeśli sądzisz, że to, co masz do zaoferowania, naprawdę może pomóc ludziom, twoim obowiązkiem jest poinformować o tym jak największą liczbę osób”. T. Harv Eker

reklama

Odkąd obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w konkretnych sytuacjach, przede wszystkim w miejscach użytku publicznego, co dzień rodzą się nowe pomysły w jaki sposób dotrzeć do każdego i zaopatrzyć go w maseczkę ochronną. Z inicjatywą szycia maseczek wyszli również podopieczni Olsztyńskiego Schroniska Dla Bezdomnych. Policjanci dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej pomogli w dystrybucji masek, które trafiły do osób potrzebujących i mieszkających w tzw. koczowiskach.

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia 2020 roku. Społeczeństwo jednoczy siły w walce z niewidzialnym wrogiem i robi wszystko, aby każdy mieszkaniec naszego kraju był bezpieczny. W tym celu podopieczni Olsztyńskiego Schroniska Dla Bezdomnych szyją maseczki, które już trafiły do tych, którzy nie są w stanie samodzielnie się w nie zaopatrzyć. Z pomocą w dystrybucji i dotarciu do każdego ruszyli olsztyńscy policjanci z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mundurowi dotarli do osób mieszkających w tzw. koczowiskach i wręczyli im maseczki uszyte przez osoby, które również znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, ale mimo wszystko są w stanie pomoc tym, którzy jeszcze bardziej od nich samych potrzebują pomocy.

reklama

Podczas spotkań z osobami dotkniętymi problemem bezdomności, mundurowi informowali o miejscach w których mogą oni otrzymać pomoc a także wręczali im maseczki instruując przy tym jak należy prawidłowo z nich korzystać.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia