16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Naczepa ciężarowego Volvo zablokowała oba pasy ruchu

WiadomościNaczepa ciężarowego Volvo zablokowała oba pasy ruchu

Policjanci „drogówki” pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Jedwabno – Narty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał na pobocze drogi. Naczepa ciężarowego Volvo zablokowała oba pasy ruchu. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci apelują! Dostosujmy prędkość pojazdu tak, aby zawsze w porę zareagować na niespodziewane sytuacje na drodze !

reklama

Wczoraj (05.05.2020r.) około godz. 13:20 oficer dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Jedwabno – Narty. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34- letni mieszkaniec powiatu ełckiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i „złapał pobocze”. W wyniku tego manewru ciężarowe Volvo zablokowało oba pasy ruchu. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń ciała. Chwili zdarzenia był trzeźwy. Szczycieńscy policjanci zorganizowali na krajowej 58 ruch wahadłowy, podczas gdy strażacy usuwali skutki kolizji drogowej.

reklama

Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie „sugeruje” kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

Policjanci apelują, aby zachować ostrożność i rozwagę podczas kierowania pojazdem. Pamiętajmy, aby zawsze być wypoczętym przed podróżą. Wsiadając do auta, zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak aby zawsze móc w porę zareagować na nietypowe i niespodziewane zachowania innych uczestników ruchu drogowego.

Naczepa ciężarowego Volvo zablokowała oba pasy ruchu

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia