fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Czarna sobota na drogach Warmii i Mazur

Wiadomości Czarna sobota na drogach Warmii i Mazur

Tylko 5 grudnia w naszym regionie doszło do 5 wypadków drogowych, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 4 zostały ranne. Wśród ofiar znaleźli się m.in. 60-letni pieszy oraz 53-letni rowerzysta. Jak wstępnie ustalono, obaj nie posiadali elementów odblaskowych.

Około godz. 17 na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Kolonia Pozezdrze, poza obszarem zabudowanym, 51-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił pieszego. Mężczyzna w wyniku ciężkich obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci ustalili tożsamość poszkodowanego, którym okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy przemieszczał się nieprawidłową stroną drogi. Nie posiadał też elementów odblaskowych – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Kierującego volkswagenem przebadano na zawartość alkoholu w organizmie – w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Przed godz. 22 natomiast kierujący peugeotem, jadąc drogą K-16 w kierunku Gietrzwałdu, na prostym odcinku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. 53-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cyklista nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca peugeota był trzeźwy.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności i przyczyny obu wypadków i apelują o umieszczenie elementów odblaskowych nie tylko wtedy, gdy pieszy czy rowerzysta znajdują się poza obszarem zabudowanym, ale także w innych miejscach szczególnie nieoświetlonych.

Elementy odblaskowe dają szansę na wcześniejszą reakcję kierowcy. – Pamiętajmy, że to niechronieni użytkownicy dróg, nawet jeśli sami nie doprowadzą do zdarzenia, to i tak ponoszą największe obrażenia, często skutkujące poważnymi obrażenia ciała czy też utratą życia – podkreślają funkcjonariusze KWP Olsztyn.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x