fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Bliźniaki potrącone przez Forda Mustang. Tragiczna wiadomość ze szpitala

Wiadomości Bliźniaki potrącone przez Forda Mustang. Tragiczna wiadomość ze szpitala

W olsztyńskim szpitalu dziecięcym zmarł jeden z braci bliźniaków Kubuś, w których wjechał rozpędzony samochód. Prokuratura w Szczytnie złożyła odwołanie od decyzji sądu, który odmówił aresztowania sprawcy wypadku.

„Pomimo ogromnych starań, walki i ogromnego zabezpieczenia jeden z braci ze Szczytna zmarł. Jest to ogromna tragedia dla rodziny, bardzo im współczujemy. Jest to też tragedia dla personelu naszego szpitala. Wszyscy bardzo to przeżywamy, jesteśmy bardzo poruszeni, walczymy, by poprawił się stan drugiego z braci” – powiedziała zastępca dyrektora ds. lecznictwa wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Barbara Chwała. Dodała, że bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca były wielonarządowe urazy, jakich doznał w wyniku wypadku.

Przed 9 dniami w Szczytnie rozpędzony ford mustang, który chwilę wcześniej wyprzedzał inne auto, wjechał w wózek z bliźniętami. Wózek z 1,5-rocznymi dziećmi prowadziła babcia, opiekunka chciała przejść przez jednię, stała na chodniku. Auto następnie wjechało w metalowy płot, staranowało go i zatrzymało się na budynku. Bracia trafili do szpitala w bardzo poważnym stanie, ich rodzice prosili o oddawanie dla nich krwi.

Barbara Chwała powiedziała w poniedziałek, że stan drugiego z braci jest bardzo poważny, zagrażający życiu dziecka.

„Robimy naprawdę wszystko, co w naszej mocy, by stan chłopca się poprawił. Jest to bardzo dramatyczna sytuacja, takiego zdarzenia nie notowaliśmy od kilku lat, by jedną rodzinę spotkała taka tragedia. Cały personel szpitala bardzo to przeżywa, bardzo współczujemy rodzinie” – powiedziała dr Chwała.

Sprawę potrącenia wózka z dziećmi bada prokuratura w Szczytnie, która bezskutecznie prosiła sąd o aresztowanie sprawcy wypadku Adama D. Sąd odmówił, argumentując, że sprawca przyznał się. W czasie wypadku Adam D. był trzeźwy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Sąd zastosował wobec niego policji i zakaz prowadzenia pojazdów oraz zakazano mu opuszczania kraju.

„Prokuratura złożyła już zażalenie na tę decyzję. W odwołaniu podniesiono szereg argumentów natury prawnej dotyczącej tego zdarzenia” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

W poniedziałek rano akta z zażaleniem prokuratury nie dotarły jeszcze do sądu, dlatego sąd nie mógł jeszcze wyznaczyć terminu rozpoznania tego zażalenia.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

7 KOMENTARZE

 1. Stało się wielkie nieszczęście, ale jak do tego doszło? Na pewno nie było to co się wydarzyło zaplanowane, ale: Wygląda na to, że postępowanie dziecka – czyli w tym przypadku sprawcy, jest konsekwencją parasola ochronnego jego ojca. Facet jak można znaleźć w sieci majętny, wpływowy….Synek robił na co miał ochotę, prawdopodobnie wiele rzeczy uchodziło mu płazem, wiedział że mu wszystko wolno (wszystko można znaleźć w sieci). I tu wychodzi kwestia wychowania – gdyby czuł nad sobą bat, wiedział że gdy coś przeskrobie to będzie musiał ponieść konsekwencje…ale było inaczej. I tak dochodzimy do tego co się stało – teraz tatuś – nazwijmy go pan Wiesio, załatwił z sędzią z nowego nadania, że synek nie spędzi swojego wolnego czasu w areszcie, bo przecież paluszki mu się wykrzywią i już grać nie będzie mógł na swoim ulubionym instrumencie. Znając życie i układy, sprawca nie trafi do więzienia, bo w chwili wypadku był niepoczytalny czy coś podobnego i to niczego ani jego, ani ojca nie nauczy. Oczywiście w takiej sytuacji (prawie) każdy rodzic będzie bronić swoje dziecko bo to właśnie jego, ale co mają powiedzieć rodzice tych bliźniaków? Co sobie teraz myśli babcia? Będą się zadręczać całe życie – dlaczego oni, dlaczego w tym miejscu itp. A może pan Wiesio ma teraz inne zdanie? Może jednak ma jaja? Od niego wszystko teraz zależy.

  2
  1
 2. Prokurator niech pisze akt oskarżenia, skoro ma przyznanie i okoliczności nie budzą wątpliwości, a nie bez sensu wnioskuje o tymczasowe aresztowanie, skoro to jest środek zabezpieczający. Akt oskarżenia, sąd skazuje i gość siedzi. No ale Pan lub Pani prokurator musiałby niezwłocznie siąść do pisania aktu oskarżenia, to lepiej gościa wysadzić do aresztu tymczasowego i mamy ze 2 lata wolnego, bo sprawa baaaaardzo skomplikowane.

  2
  1
 3. Olsztyńskie sądy wraz z Białegostoku ręka, rękę myje – łapówka za łapówką…. wcale nie potrzebna reforma …. tragedia….. skąd sędziowie mają wille na które nigdy w życiu by nie zarobili z swoich wypłat…. oby prokuratura się za nich wzieła !!!

  3
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: