fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Wybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przesunięte

WiadomościWybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przesunięte

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaplanowane pierwotnie na 28 kwietnia wybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) odbędą się prawdopodobnie w czerwcu. Jak powiedział dotychczasowy rektor uczelni prof. Ryszard Górecki, aby można było przeprowadzić wybory elektronicznie, trzeba zmienić statut uczelni.

„Chcemy przeprowadzić wybory poprawnie, a nie tylko szybko. Analizy wskazały, że by można było głosować elektronicznie trzeba najpierw zmienić statut uczelni” – powiedział  obecny rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

W ocenie Góreckiego najwcześniejszy termin wyborów nowego rektora UWM przypadnie na czerwiec. „Ale ja i tak kończę kadencję w sierpniu, więc jeśli ten termin nie będzie możliwy do końca sierpnia, na pewno zdążymy wybrać rektora” – zaznaczył prof. Górecki, który ustępuje z kierowania uczelnią po 20 latach.

Nauka zdalna na UWM w 2023 roku

Kandydatami na stanowisko rektora są obecny prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał w 1999 roku z połączenia trzech odrębnych uczelni: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego.f

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze