fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

WHO: wybory korespondencyjne to niskie ryzyko dla zdrowia publicznego

Koronawirus WHO: wybory korespondencyjne to niskie ryzyko dla zdrowia publicznego

Ryzyko transmisji wirusa między osobami za pośrednictwem listów i przesyłek jest niskie – powiedziała ekspertka europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Catherine Smallwood, odpowiadając na pytanie o bezpieczeństwo wyborów korespondencyjnych.

Smallwood została zapytana podczas czwartkowej wideokonferencji prasowej WHO Europe o to, czy wybory korespondencyjne stanowią znaczące ryzyko dla zdrowia publicznego podczas pandemii koronawirusa. Jak stwierdziła, obecny stan wiedzy na temat transmisji wirusa wskazuje, że ryzyko przenoszenia przez przesyłki pocztowe jest niewielkie.

„Jak wiemy, ten wirus rozprzestrzenia się między ludźmi przez kropelki oddechowe lub czasami przez kropelki oddechowe, które są w stanie skazić powierzchnie. Ale opierając się na tym, co wiemy, (należy wnioskować, że) ryzyko skażenia przesyłki komercyjnej albo listu jest stosunkowo niskie” – powiedziała brytyjska ekspertka.

„Po drugie, ponieważ zwykle listy idą kilka dni, ryzyko, że wirus przez ten czas, w różnych temperaturach, w systemie pocztowym pozostanie na powierzchni w formie aktywnej, jest również bardzo niskie, więc ogólnie rzecz biorąc oceniamy to ryzyko jako niskie” – dodała.

Jak przypomniała ekspertka WHO, głównym sposobem transmisji wirusa jest bliski kontakt między ludźmi.

Podczas czwartkowej konferencji dyrektor europejskiego biura WHO dr Hans Kluge powiedział, że nawet połowa osób zmarłych zakażonych przez Covid-19 w Europie to mieszkańcy domów opieki nad osobami starszymi, gdzie – jak podkreślił – poziom opieki pozostawia wiele do życzenia.

Dodał, że pracownicy ośrodków są często przepracowani i zarabiają zbyt mało; brakuje też dla nich sprzętu ochronnego.

Odpowiadając na pytanie o różnice między liczbami zgonów na Covid-19 między wschodnią i zachodnią częścią Europy, Kluge wskazał, że śmiertelność nie jest najlepszym wyznacznikiem tego, jak kraje radzą sobie z epidemią. Zauważył przy tym, że w krajach takich jak Rosja, Turcja i Ukraina liczba chorych wzrasta w dużym tempie.

Dyrektor europejskiego WHO zapowiedział też wysłanie misji WHO na Białoruś, do Tadżykistanu i Turkmenistanu, aby pomóc tym krajom w walce z wirusem. Władze dwóch ostatnich państw twierdzą, że nie ma u nich ani jednej osoby zakażonej koronawirusem.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x