fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Nocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie?

WiadomościNocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niemal 300 przystankowych wiat oraz ich najbliższe otoczenie zostało spryskane specjalnym płynem bakterio  i wirusobójczym. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w nocy ze środy na czwartek (22/23 kwietnia).

Zapewnienie jak największego bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom – to w dobie pandemii priorytet. Jednym z elementów jest dezynfekcja miejsc i urządzeń, z którymi może mieć styczność wiele osób.

Mimo obostrzeń związanych z przemieszczaniem się, część mieszkańców musi korzystać z transportu zbiorowego, choćby w dojazdach do pracy. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu kolejny raz przeprowadził akcję, której celem było zdezynfekowanie przystanków. Niedawno wiaty, głównie w pobliżu szpitali, były czyszczone przy pomocy detergentów.

– Tym razem zleciliśmy specjalistom dezynfekcję środkiem bakterio- i wirusobójczym – informuje Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie. – Preparat wykorzystywany przez zewnętrzną firmę ma atest Państwowego Zakładu Higieny. Łącznie odkażone zostały 293 wiaty w całym mieście.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje – poręcze, oparcia foteli, kasowniki oraz przeszło 200 biletomatów mobilnych zamontowanych w pojazdach. Trzy razy w tygodniu dotyczy to także biletomatów stacjonarnych. Natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne dodatkowo ozonuje wnętrza pojazdów.

Zgodnie z obecnymi zaleceniami pojazdami komunikacji zbiorowej może podróżować liczba osób odpowiadająca połowie dostępnych miejsc siedzących. To sprawia, że do realizacji kursów o największym zainteresowaniu niezbędne jest wysyłanie autobusów przegubowych lub wprowadzanie kursów bisowych. Tak jest na przykład na linii 131 do Indykpolu, gdzie w jednym kursie jedzie sześć autobusów przegubowych.

– Od początku pandemii utrzymujemy rozkład jazdy, jak w dni robocze w trakcie roku szkolnego – przypomina Maciej Rosiński z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Inne miasta w Polsce wprowadzały różne ograniczenia, np. w postaci sobotnich rozkładów jazdy, co skutkowało przepełnieniem pojazdów i negatywnymi opiniami pasażerów.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Ograniczenie częstotliwości kursów dotyczyło jedynie linii nr 309 łączącej Jakubowo z Kortowem. Poza tym zawieszone zostały autobusy dowozowe do tramwajów (202 i 204). W przypadku każdego z tych połączeń jest możliwość skorzystania z innych linii na takiej samej trasie przejazdu.

Nocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie? Nocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie? Nocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie? Nocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie? Nocna akcja na 300 przystankach w Olsztynie. Będzie bezpiecznie?

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze