fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Apel marszałka województwa o kupowanie lokalnych produktów

Koronawirus Apel marszałka województwa o kupowanie lokalnych produktów

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin zaapelował w środę do mieszkańców regionu o kupowanie produktów od lokalnych przedsiębiorców. Ma to pomóc przetrwać tym firmom okres pandemii Covid-19.

W swoim apelu marszałek województwa zwraca się do mieszkańców Warmii i Mazur o dokonywanie zakupów lokalnych produktów u przedsiębiorców z tego regionu.

„Mimo całego trudu związanego z przetrwaniem w czasie pandemii zachęcam do bycia solidarnym i do wspierania się nawzajem. Pomóżmy naszym lokalnym firmom przebrnąć przez ten trudny okres, decydujący o ich dalszym istnieniu na rynku” – podkreślił.

Brzezin przekonuje, żeby kupować żywność i potrawy u przedsiębiorców skupionych w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Jak zaznacza, są one przygotowywane z użyciem lokalnych surowców, a jednocześnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i aktualnie obowiązujących przepisów prawa.

Wraz z tym apelem Urząd Marszałkowski opublikował na swojej stronie internetowej odnośnik do listy członków tej sieci oferujących sprzedaż z dostawą lub odbiorem na miejscu, u których można składać zamówienia.

Na zamieszczonej liście znajduje się obecnie 29 firm z regionu: lokale gastronomiczne, producenci wędlin, przetworów rybnych, mąki, pieczywa, wyrobów cukierniczych, mleczarskich, produktów z owoców i warzyw, a także miodów i innych produktów pszczelarskich.

Sieć zrzesza firmy z branży gastronomicznej i hotelarskiej, zakłady przetwórcze, gospodarstwa rolne, pasieki i inne podmioty, które wytwarzają i sprzedają lokalne produkty spożywcze uznane za dziedzictwo kulinarne regionu. Członkowie otrzymują certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów.

Woj. warmińsko-mazurskie wstąpiło do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego w 2005 r. jako pierwszy region z Polski. Przedsiębiorcy należący do tej sieci powołali też Regionalną Izbę Gospodarczą Żywności Naturalnej i Tradycyjnej.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x