fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Młodzież mówi nie dopalaczom. Protest gimnazjalistów z Zatorza

GalerieMłodzież mówi nie dopalaczom. Protest gimnazjalistów z Zatorza

Gimnazjaliści mają dość sklepu z dopalaczami, który działa niedaleko Gimnazjum nr 11. Postanowili wyjść na ulicę i zaprotestować. 

reklama

Młodzież mówi nie dopalaczom. Protest gimnazjalistów z Zatorza narkotyki Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Przy ul Jagiellońskiej działa sklep z “zapachami”. Nie są to typowe odświeżacze powietrza, ale substancje działające podobnie do znanych narkotyków. Gimnazjum nr 11 wypowiedziało dopalaczom wojnę. W środę ulicami Zatorza przeszła manifestacja złożona z uczniów szkoły, która znajduje się najbliżej sklepy z dopalaczami. Do gimnazjalistów przyłączyli się również uczniowie olsztyńskiej “samochodówki” i terapeutki z olsztyńskiego Monaru. Wszyscy razem wyrazili swój sprzeciwić, wobec sprzedaży tych substancji.

reklama

– Ze względu na lokalizację nasi uczniowie są bardziej narażeni na dopalacze. Właśnie dlatego protestujemy. Musimy, żeby zwrócić uwagę na ten problem, którego część osób nie zauważa. Uczniowie mówią, że dopalacze są dostarczane przez telefon, albo młodzież prosi starszych o kupienie, w zamian za działkę – mówi pedagożka z Gimnazjum 11 Bogumiła Góralewska.

Przedstawiciele szkół zanieśli rano również petycję do prezydenta Piotra Grzymowicza, przez chcieli uczulić na problem związany z dopalaczami urzędników.

reklama

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia