20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Policjanci nie mają litości dla pijących piwo pod chmurką

OlsztynPolicjanci nie mają litości dla pijących piwo pod chmurką

W ciągu ostatnich  dwóch dni funkcjonariusze wystawili kilkanaście mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Policja ostrzega i przypominana – piwo można konsumować jedynie w wyznaczonych przez ustawę miejscach. 

reklama

Wzrost temperatury powoduje, że coraz więcej olsztynian udaje się ze schłodzonym trunkiem pod chmurkę. Zapominając, że łamie w ten sposób prawo. Piwo można spożywać tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: „zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów”. Pić nie można także m.in. w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych, domach studenckich, zakładach pracy, w miejscach i czasie masowych zgromadzeń czy w środkach i obiektach komunikacji publicznej.

Funkcjonariusze interweniują każdorazowo, kiedy nie przestrzegana jest ustawa i nakładają mandaty na osoby łamiące  przepisy. Wszystkie osoby ukarane w ciągu ostatnich dwóch dni, piły alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Część z nich próbowała ukryć przed policją butelki, część nie przyjęła mandatu. Jeden z mężczyzn, w obecności funkcjonariuszy, pośpiesznie  skonsumował piwo, a puszkę wyrzucił na trawnik, za zaśmiecanie otrzymał dodatkową karę. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym grozi mandat od 20 zł do 500 zł.

reklama

zym

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia