fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci nie mają litości dla pijących piwo pod chmurką

OlsztynPolicjanci nie mają litości dla pijących piwo pod chmurką

W ciągu ostatnich  dwóch dni funkcjonariusze wystawili kilkanaście mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Policja ostrzega i przypominana – piwo można konsumować jedynie w wyznaczonych przez ustawę miejscach. 

reklama

Wzrost temperatury powoduje, że coraz więcej olsztynian udaje się ze schłodzonym trunkiem pod chmurkę. Zapominając, że łamie w ten sposób prawo. Piwo można spożywać tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: „zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów”. Pić nie można także m.in. w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych, domach studenckich, zakładach pracy, w miejscach i czasie masowych zgromadzeń czy w środkach i obiektach komunikacji publicznej.

Funkcjonariusze interweniują każdorazowo, kiedy nie przestrzegana jest ustawa i nakładają mandaty na osoby łamiące  przepisy. Wszystkie osoby ukarane w ciągu ostatnich dwóch dni, piły alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Część z nich próbowała ukryć przed policją butelki, część nie przyjęła mandatu. Jeden z mężczyzn, w obecności funkcjonariuszy, pośpiesznie  skonsumował piwo, a puszkę wyrzucił na trawnik, za zaśmiecanie otrzymał dodatkową karę. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym grozi mandat od 20 zł do 500 zł.

reklama

zym

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia