fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Izba Administracji Skarbowej przekazała spirytus do przygotowania płynu dezynfekującego

WiadomościIzba Administracji Skarbowej przekazała spirytus do przygotowania płynu dezynfekującego

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

400 litrów spirytusu, który posłuży do przygotowania płynu dezynfekującego, otrzymała od Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. To kolejna partia spirytusu przekazana przez olsztyńską IAS do walki z pandemią koronawirusa.

Spirytus, który był przeznaczony do zniszczenia, posłuży teraz do zapewnienia odpowiedniego poziomu działań ochronnych w walce z COVID-19 – poinformowała w piątek starszy rachmistrz Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Zostanie on wykorzystany do przygotowania środków odkażających, w tym m.in. preparatów do dezynfekcji rąk, a także powierzchni i sprzętu. W ciągu niespełna miesiąca placówki medyczne i sanitarne z województwa warmińsko-mazurskiego, a także policja i straż pożarna otrzymały od olsztyńskiej IAS prawie 15 tys. litrów spirytusu.

Trafił on m.in. do szpitali w Olsztynie, Elblągu, Nidzicy, Iławie, Mrągowie, Morągu i w Węgorzewie, a także do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie, Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie i do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze