fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Nowe ognisko koronawirus w Warmińsko Mazurskim. Wojsko pobrało już ok. 100 wymazów

EłkNowe ognisko koronawirus w Warmińsko Mazurskim. Wojsko pobrało już ok. 100 wymazów

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podopieczna Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ełku  jest zakażona koronawirusem. Służby sanitarne zleciły żołnierzom WOT pobranie wymazów od blisko 100 osób przebywających i pracujących w placówce – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Janusz Dzisko poinformował, że zakażenie koronawirusem wykryto u 87-letniej kobiety, która niedawno przeszła udar. Dzisko powiedział, że nie wiadomo, gdzie kobieta została zakażona, trwa w tej sprawie postępowanie sanitarne. Chora została przewieziona do szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

Ponieważ zakażona starsza pani jest podopieczną Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ełku, w którym przebywają osoby chore, służby sanitarne zleciły pobranie wymazów od osób, które przebywają w placówce lub w niej pracują.

„W sumie będzie to około stu wymazów. Zleciliśmy ich pobranie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy właśnie te wymazy na miejscu pobierają, pewnie będą to robić przez kilka godzin” – powiedział Dzisko. Dodał, że żołnierze WOT otrzymali od sanepidu tzw. wymazówki, odzież ochronną i zostali przeszkoleni, jak mają pobierać wymazy, które będą badane w laboratorium w Olsztynie.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Stwierdzony we czwartek przypadek zachorowania na koronawirusa w ZOL w Ełku jest pierwszym w tym powiecie oraz pierwszym przypadkiem zachorowania w regionie odnotowanym w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

W czwartek poinformowano także o zachorowaniu pielęgniarki ze szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze