fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nowe ognisko koronawirus w Warmińsko Mazurskim. Wojsko pobrało już ok. 100 wymazów

EłkNowe ognisko koronawirus w Warmińsko Mazurskim. Wojsko pobrało już ok. 100 wymazów

Podopieczna Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ełku  jest zakażona koronawirusem. Służby sanitarne zleciły żołnierzom WOT pobranie wymazów od blisko 100 osób przebywających i pracujących w placówce – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

reklama

Janusz Dzisko poinformował, że zakażenie koronawirusem wykryto u 87-letniej kobiety, która niedawno przeszła udar. Dzisko powiedział, że nie wiadomo, gdzie kobieta została zakażona, trwa w tej sprawie postępowanie sanitarne. Chora została przewieziona do szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

Ponieważ zakażona starsza pani jest podopieczną Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ełku, w którym przebywają osoby chore, służby sanitarne zleciły pobranie wymazów od osób, które przebywają w placówce lub w niej pracują.

reklama

“W sumie będzie to około stu wymazów. Zleciliśmy ich pobranie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy właśnie te wymazy na miejscu pobierają, pewnie będą to robić przez kilka godzin” – powiedział Dzisko. Dodał, że żołnierze WOT otrzymali od sanepidu tzw. wymazówki, odzież ochronną i zostali przeszkoleni, jak mają pobierać wymazy, które będą badane w laboratorium w Olsztynie.

Stwierdzony we czwartek przypadek zachorowania na koronawirusa w ZOL w Ełku jest pierwszym w tym powiecie oraz pierwszym przypadkiem zachorowania w regionie odnotowanym w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

reklama

W czwartek poinformowano także o zachorowaniu pielęgniarki ze szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia