fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Pielęgniarka z Ostródy miała kontakt z zakażonymi pacjentami. Jak funkcjonuje teraz szpital?

Koronawirus Pielęgniarka z Ostródy miała kontakt z zakażonymi pacjentami. Jak funkcjonuje teraz szpital?

Pielęgniarka ze szpitala jednoimiennego z Ostródy jest zakażona koronawirusem – poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Dodał, że w regionie nie zanotowano innych, nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Dyrektor szpitala jednoimiennego w Ostródzie Jacek Dudzin poinformował, że zakażona pielęgniarka pracuje na oddziale wewnętrznym szpitala i miała kontakt z zakażonymi pacjentami. „Jej zakażenie zostało wykryte podczas rutynowych badań personelu medycznego naszego szpitala” – powiedział Dudzin i dodał, że nie wiadomo, czy pielęgniarka zakaziła się w szpitalu, czy poza nim.

„Pielęgniarka czuje się dobrze, nie miała żadnych objawów. Przebywa teraz w domu” – powiedział Dudzin. Prezes szpitala dodał, że ponieważ personel medyczny szpitala jednoimiennego w Ostródzie pracuje zmianowo, to cała zmiana, z którą pracowała kobieta, została poddana kwarantannie. „Zakażona pielęgniarka miała kontakt z czterema osobami, ale prewencyjnie wszyscy są na kwarantannie” – powiedział Dudzin.

Prezes szpitala w Ostródzie zapewnił, że wyłączenie jednej zmiany personelu nie paraliżuje pracy szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

Na oddziale wewnętrznym szpitala w Ostródzie przebywa obecnie osiem osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek rano w Warmińsko-Mazurskim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że od początku marca odnotowano 125 przypadków tej choroby. Guzek podał, że zakażona pielęgniarka nie jest uwzględniona w tych statystykach, jej przypadek będzie wliczony do kolejnego sprawozdania.

W woj. warmińsko-mazurskim odnotowano dotąd jeden zgon z powodu choroby COVID-19.

Obecnie pod respiratorami leży w Ostródzie dwóch pacjentów.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x