fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kłusownicy złapani na gorącym uczynku

Wiadomości Kłusownicy złapani na gorącym uczynku

82-latek wpadł na jeziorze Maróz, gdy kłusował przy pomocy sieci rybackich, a 47-latka zastawiającego wnyki w lesie koło Olsztynka zarejestrowała kamera monitoringu. Obaj mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem. 

Do pierwszego zatrzymania doszło w środę około godz. 10 nad jeziorem Maróz w miejscowości Swaderki (gm. Olsztynek). Policyjni wodniacy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z funkcjonariuszami Straży Rybackiej z Pasymia podczas patrolowania jeziora zauważyli mężczyznę łowiącego ryby przy pomocy sieci.

Jak się okazało, nie posiadał żadnych zezwoleń i nie mógł posługiwać się narzędziami rybackimi, które służą tylko do profesjonalnego połowu ryb. Funkcjonariusze zatrzymali 82-letniego kłusownika i zabezpieczyli sprzęt służący do nielegalnego połowu ryb.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznał. Za kłusownictwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Trzy godziny później policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zostali poinformowani o kolejnym kłusowniku. Tym razem funkcjonariusze miejscowej Straży Leśnej, dzięki nagraniu zarejestrowanemu przez ich kamerę zainstalowaną w lesie, namierzyli znanego im osobiście 47-latka – podaje KMP Olsztyn. – Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego i zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności procesowych w lesie mundurowi znaleźli jeszcze sześć wnyków zastawionych przez podejrzanego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gm. Olsztynek zarzutu z Ustawy o Prawie Łowieckim. Mężczyzna nie kwestował swojej winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

9 KOMENTARZE

  1. ale gieroje!! dorwać 82 letniego staruszka próbującego powiązać koniec z końcem brawo milicja, brawo psr. a kiedy ktoś się przyjrzy rabunkowej działalności szwaderek i niejakich braci T ?!

  2. Jjeżeli już jest prawo to niech będzie i sprawiedliwość.1 kilogram ryby to 10 zł.cz,czczczli za jakieś 40 zł dostanlata.ie 2 lata

  3. Jaki kraj jaki kraj taki dobrobyt, ryba niech pływa a ty patrz i z głodu zdychaj.a gdzie są ryby z tych psełdo dotacji z eu i ze starostw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: