2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Miasto Olsztyn udostępnia hotel “Relaks” medykom

WiadomościMiasto Olsztyn udostępnia hotel "Relaks" medykom

Od wtorku pracownicy służby zdrowia, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy z obawy o zdrowie rodziny chcą mieszkać poza rodzinnym domem, będą mogli skorzystać bezpłatnie z hotelu “Relaks” przy ul. Żołnierskiej 13 – poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

reklama

Informację o bezpłatnym udostępnieniu od wtorku hotelu “Relaks” medykom prezydent Olsztyna zamieścił we wtorek wieczorem na swoim profilu w mediach społecznościowych.

“W walce z koronawirusem na pierwszej linii frontu pracują lekarze, pielęgniarki i ratownicy, i to oni są najbardziej zagrożeni zarażeniem COVID 19. Z tych względów mają pełne prawo bać się o wielce prawdopodobną możliwość zarażenia swoich bliskich. (…) Jeżeli z oczywistych powodów epidemiologicznych lekarze, pielęgniarki czy ratownicy boją się przebywać w domu, nasz hotel jest dla nich otwarty” – napisał Grzymowicz i zapewnił, że decyzje tę uzgodnił z wojewodą warmińsko-mazurskim.

reklama

“Potrzebujemy Was i Waszego spokoju, bo od tego zależy nasze życie” – napisał Grzymowicz.

Położony w pobliżu szpitali wojewódzkiego i dziecięcego w Olsztynie hotel “Relaks” jest pierwszym w mieście, i województwie warmińsko-mazurskim, który bezpłatnie będzie udostępniony medykom. Dotąd lekarze i ratownicy medyczni na własną rękę wynajmowali mieszkania, ogłoszenia często zamieszczali na lokalnych grupach ogłoszeniowych w mediach społecznościowych. Kilku ratowników w ostatnim czasie szukało mieszkania do wynajęcia, ponieważ – jak pisali – ich żony i partnerki spodziewają się dziecka.

reklama

Do wtorku w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 122 przypadki zakażenia koronawirusem.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia