fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Policjanci wspierają ostródzki szpital w walce z koronawirusem

reklama
Wyślij przez
0

Trwa walka z epidemią. Na pierwszej linii z koronawirusem walczą przedstawiciele służb medycznych, sanitarnych i mundurowych. Współpraca między nimi oraz wzajemna pomoc jest w tym czasie bardzo ważna.

Epidemia koronawirusa to nowa i trudna sytuacja dla wszystkich, również dla przedstawicieli służb medycznych, sanitarnych oraz mundurowych. Od kilku tygodni trwa walka z tym niewidzialnym zagrożeniem. W tym czasie bardzo ważne jest, by służby wzajemnie się wspierały, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomagały sobie nawzajem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie od samego początku walki z epidemią ściśle współpracują ze Szpitalem w Ostródzie. Funkcjonariusze mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia personelu medycznego ostródzkiego szpitala podczas szkolenia z zakresu wiedzy o koronawirusie oraz szkolenia z korzystania ze środków ochrony indywidualnej. Ostródzka komenda otrzymała również wsparcie od szpitala w postaci środków do dezynfekcji.

reklama

Wiedząc, jak ciężką pracę wykonują lekarze oraz personel medyczny i jakie ilości sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej wykorzystują każdego dnia, policjanci na różne sposoby starają się wspierać ich w walce z epidemią.

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie – nadkom. Krzysztof Majewski samodzielnie wykonuje przyłbice ochronne z prostych i łatwo dostępnych materiałów.

Wykonanie jednej przyłbicy zajmuje niecałą minutę. Wykorzystuję arkusz przezroczystej folii, plastikowe okulary oraz klej na gorąco. Koszt materiałów na taką przyłbicę to zaledwie kilka złotych a chroni ona równie dobrze jak te droższe i coraz trudniej dostępne

– mówi nadkom. Krzysztof Majewski.

Przyłbice wykonane przez nadkom. Krzysztofa Majewskiego wykorzystywane są nie tylko przez policjantów. Naczelnik przekazał je również Szpitalowi w Ostródzie, za co personel złożył podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka.

Oprócz przyłbic, w piątek (10.04.2020) policjanci przekazali Szpitalowi w Ostródzie również podstawowe środki ochrony osobistej takie jak rękawiczki oraz gumowe ochronne buty.

Doceniamy pracę lekarzy i personelu medycznego, dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i kupiliśmy najpotrzebniejsze dla nich w tym momencie przedmioty. W ten sposób możemy odwdzięczyć się im za tą ciężką i trudną dla nich służbę i wspierać ich w dalszej walce o zdrowie i życie pacjentów

– mówią policjanci.

Policjanci wspierają ostródzki szpital w walce z koronawirusem Policjanci wspierają ostródzki szpital w walce z koronawirusem Policjanci wspierają ostródzki szpital w walce z koronawirusem


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoKWP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze