19 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

28-latek, który potrącił policjanta zatrzymany

Szczytno28-latek, który potrącił policjanta zatrzymany

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który potrącił autem interweniującego wobec niego funkcjonariusza. Kierowca chciał w ten sposób uniknąć czynności legitymowania, bo jak się okazało, był poszukiwany przez sąd oraz prokuraturę do odbycia kar pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

reklama

Już wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (08.04.2020) na ul. Piłsudskiego w Szczytnie policjant będący w patrolu pieszym zareagował wobec dziwnie zachowującego się kierowcy. Z relacji funkcjonariusza wynikało, że mężczyzna miał głośno słuchać w aucie muzyki i wprowadzać silnik na wysokie obroty. Policjant podjął próbę wylegitymowania kierowcy, ten jednak nie chciał okazać dokumentów i był opryskliwy wobec niego. Po chwili kierowca ruszył autem potrącając interweniującego funkcjonariusza. Policjant, któremu na szczęście nic się nie stało, oddał strzały w kierunku oddalającego się auta. Dwie ulice dalej sprawca porzucił pojazd i oddalił się pieszo. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość kierowcy, więc jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wyjaśnił się też powód ucieczki mężczyzny. Okazało się, że był on poszukiwany przez sąd oraz prokuraturę do odbycia kar pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

reklama
Budowlaniec amator zniszczył samochód i groził szefowi. Miał do wykonania na pozór prostą pracę

W czwartek wcześnie rano funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Szczytna zatrzymali 28-latka. Zaskoczony mężczyzna usiłował uciekać, jednak wobec zdecydowanej postawy policjantów był bez szans. Już wkrótce 28-latek usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Lubawska Policja schwytała... konia
Policjanci z Olszyna wybili szybę w aucie, aby wyciągnąć 40-latka, który nie chciał iść do więzienia