reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Prof. Maksymowicz i Michał Wypij zagłosowali przeciw projektowi PiS o wyborach korespondencyjnych

WiadomościProf. Maksymowicz i Michał Wypij zagłosowali przeciw projektowi PiS o wyborach korespondencyjnych

Klub PiS złożył w poniedziałek do Sejmu nowy projekt w sprawie zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku – tak informacja pojawiła się we władzach Prawa i Sprawiedliwości.

reklama

Jak wynika z informacji, Sejm ma się zająć projektem o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku, jeszcze w poniedziałek.

Wcześniej tego dnia Sejm nie zgodził się, aby wprowadzić do porządku obrad poprzedni projekt PiS ws. głosowania korespondencyjnego. Projekt ten dotyczył wprowadzenia głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich a zgłoszona do niego autopoprawka zakładała, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. ma być to jedyny sposób oddania głosu.

reklama

Za włączeniem projektu do porządku obrad opowiedziało się: 228 posłów, przeciw było również 228, wstrzymało się 3. Wniosek o włączenie projektu do porządku obrad nie uzyskał więc większości. Wszyscy, którzy głosowali „za” to posłowie klubu PiS. Wśród głosujących „przeciw” byli posłowie klubów opozycyjnych oraz 3 posłów z klubu PiS: Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij z Porozumienia oraz Grzegorz Puda z PiS.

Wszyscy, którzy wstrzymali się od głosu to również posłowie klubu PiS: Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka.

W głosowaniu nie uczestniczył poseł PiS Andrzej Kryj.

Przypomnijmy Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz startowali z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 35.

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Premiera nowego Jeepa Compassa w Olsztynie. Więcej technologii, więcej komfortu, trzy napędy

Dla odwiedzających salon Jeep w Olsztynie premiera nowego modelu to okazja, by sprawdzić, jak wszystkie te rozwiązania prezentują się na żywo.

Kiedy po zgonie w mieszkaniu trzeba wymienić podłogę?

Czy zawsze trzeba wymienić całą podłogę?

Okulary fotochromowe i szkła Transitions — czy warto inwestować?

Ochrona przed światłem niebieskim i UV jako standard.

Likwidacja sklepu meblowego w Olsztynie. Wyprzedaże nawet po 80%

Długa nie będzie takiej okazji aby kupić tanio meble!

Tłumy przedsiębiorców w Hali Urania. Targi HoReCa MAG Dystrybucja wielkim sukcesem

Tłumy przedsiębiorców w Olsztynie. Targi „Wiosenny Impuls Sprzedaży” ogromnym sukcesem.

Pan Adrian przejechał 500 km, żeby spróbować słynnego burgera w Olsztynie

Wiedzieliście, że lokal z Olsztyna zdobył po raz trzeci tytuł Burgera Roku?

TARGI dla sklepów, restauracji i hoteli w Gdańsku – branża HoReCa 2026

Już 19 marca 2026 roku w Gdańsku odbędzie się wydarzenie skierowane do właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz firm działających w branży HoReCa.

Octobank: Wzrost turystyki wzmacnia rolę infrastruktury finansowej Uzbekistanu

Turystyka to dziś nie tylko logistyka i trasy podróży, ale również komfort finansowy.

Art School w Olsztynie. Szkoła podstawowa, która rozwija talenty i buduje pewność siebie

Trwa właśnie nabór do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School.

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.
reklama
reklama