fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowe Miasto Lubawskie. Burmistrz: jestem zdrowy, we wtorek kończę kwarantannę


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank przekazał w piątek, że wykluczono u niego zakażenie koronawirusem i 7 kwietnia wraca po kwarantannie do urzędu. Brał on udział w służbowym spotkaniu, po którym u pięciu innych uczestników wykryto wirusa SARS-CoV-2.

We wpisie na portalu społecznościowym samorządowiec przypomniał, że 16 marca był jednym z uczestników posiedzenia powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego, zorganizowanego przez nowomiejskiego starostę. Zapewnił, że uczestnicy zachowali wtedy wszelkie, zalecane na tamten czas, środki ostrożności.

„Jak później się okazało, aż pięć osób z tamtego spotkania, po wykonanych testach na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, miało wynik pozytywny czyli zostali zakażeni koronawirusem” – poinformował.

Blank napisał, że podobnie jak inni uczestnicy posiedzenia został skierowany na kwarantannę domową. Wskazał, że po kilku dniach wykonano mu test na obecność koronawirusa i wynik był ujemny, co oznaczało, że jest zdrowy.

„Ze względu jednak na fakt, że w pracy wójtów i burmistrzów odbywa się wiele spotkań, podczas których podejmowane są sprawy istotne dla naszych społeczności, przedłużono nam kwarantannę i po kilku kolejnych dniach poddano nas ponownym testom. Dzisiaj znam już wynik drugiego testu, który również jest ujemny” – poinformował w piątek wieczorem.

Samorządowiec dodał, że zgodnie z decyzją Sanepidu, pozostaje na kwarantannie do 7 kwietnia, więc we wtorek wraca do swoich obowiązków w urzędzie miasta. Zaznaczył, że przez cały czas kwarantanny wykonuje swoje obowiązki zdalnie i jest w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Burmistrz zaapelował do mieszkańców, żeby dbali o siebie i swoich najbliższych. „Zachowajcie maksimum ostrożności i dystansu w kontaktach z innymi osobami, wychodząc z domu zakładajcie maseczki, które właśnie dziś rozpoczęliśmy Wam dostarczać” – stwierdził.

Z budżetu miasta zakupiono 10 tys. sztuk bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które uszył lokalny przedsiębiorca. Mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego otrzymają je bezpłatnie.

Wśród osób uczestniczących 16 marca w posiedzeniu w starostwie zakażenie koronawirusem wykryto potem m.in. u dyrektor miejscowego sanepidu, funkcjonariusza powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, komendanta powiatowego Policji, a także u wójta gminy Biskupiec Arkadiusza Dobka.

Na Warmii i Mazurach najwięcej, bo 26 przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas w powiecie nowomiejskim. W województwie na COVID-19 zachorowały w sumie 72 osoby. Dwie z nich wyzdrowiały.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs