fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowe Miasto Lubawskie. Burmistrz: jestem zdrowy, we wtorek kończę kwarantannę

Wiadomości Nowe Miasto Lubawskie. Burmistrz: jestem zdrowy, we wtorek kończę kwarantannę

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank przekazał w piątek, że wykluczono u niego zakażenie koronawirusem i 7 kwietnia wraca po kwarantannie do urzędu. Brał on udział w służbowym spotkaniu, po którym u pięciu innych uczestników wykryto wirusa SARS-CoV-2.

We wpisie na portalu społecznościowym samorządowiec przypomniał, że 16 marca był jednym z uczestników posiedzenia powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego, zorganizowanego przez nowomiejskiego starostę. Zapewnił, że uczestnicy zachowali wtedy wszelkie, zalecane na tamten czas, środki ostrożności.

„Jak później się okazało, aż pięć osób z tamtego spotkania, po wykonanych testach na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, miało wynik pozytywny czyli zostali zakażeni koronawirusem” – poinformował.

Blank napisał, że podobnie jak inni uczestnicy posiedzenia został skierowany na kwarantannę domową. Wskazał, że po kilku dniach wykonano mu test na obecność koronawirusa i wynik był ujemny, co oznaczało, że jest zdrowy.

„Ze względu jednak na fakt, że w pracy wójtów i burmistrzów odbywa się wiele spotkań, podczas których podejmowane są sprawy istotne dla naszych społeczności, przedłużono nam kwarantannę i po kilku kolejnych dniach poddano nas ponownym testom. Dzisiaj znam już wynik drugiego testu, który również jest ujemny” – poinformował w piątek wieczorem.

Samorządowiec dodał, że zgodnie z decyzją Sanepidu, pozostaje na kwarantannie do 7 kwietnia, więc we wtorek wraca do swoich obowiązków w urzędzie miasta. Zaznaczył, że przez cały czas kwarantanny wykonuje swoje obowiązki zdalnie i jest w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Burmistrz zaapelował do mieszkańców, żeby dbali o siebie i swoich najbliższych. „Zachowajcie maksimum ostrożności i dystansu w kontaktach z innymi osobami, wychodząc z domu zakładajcie maseczki, które właśnie dziś rozpoczęliśmy Wam dostarczać” – stwierdził.

Z budżetu miasta zakupiono 10 tys. sztuk bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które uszył lokalny przedsiębiorca. Mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego otrzymają je bezpłatnie.

Wśród osób uczestniczących 16 marca w posiedzeniu w starostwie zakażenie koronawirusem wykryto potem m.in. u dyrektor miejscowego sanepidu, funkcjonariusza powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, komendanta powiatowego Policji, a także u wójta gminy Biskupiec Arkadiusza Dobka.

Na Warmii i Mazurach najwięcej, bo 26 przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas w powiecie nowomiejskim. W województwie na COVID-19 zachorowały w sumie 72 osoby. Dwie z nich wyzdrowiały.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: