fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ścigany listami gończymi w Polsce ukrywał się w Islandii

Międzynarodowa policyjna współpraca doprowadziła do zatrzymania i ekstradycji do kraju 26-letniego Sławomira P. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie m.in. Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Za 26-latkiem sąd z Olsztyna wystawił 3 listy gończe. Wyrokiem sądu Sławomira P. został skazany na 2 lata kary pozbawienia wolności za liczne włamania i kradzieże, a także za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Gdy w wyznaczonym terminie nie zgłosił się do zakładu karnego, policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie rozpoczęli jego poszukiwania.

Wszystko wskazywało na to, że Sławomir P. opuścił kraj. Funkcjonariusze ustalili, że młody człowiek podróżuje po zachodnich krajach Europy.

Najpierw na podstawie zebranych materiałów w celu zatrzymania poszukiwanego mężczyzny mundurowi wykorzystywali System Informacyjny Schengen, a gdy okazało się, że w Islandii był zatrzymany za kradzież, funkcjonariusze zwrócili się do sądu o jego ekstradycję.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki współpracy polskiej i islandzkiej policji 26-letni Sławomir P. został zatrzymany na wyspie i w minioną sobotę przewieziony do Polski, gdzie zgodnie z decyzją sądu trafił do wiezienia – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...