fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ścigany listami gończymi w Polsce ukrywał się w Islandii

OlsztynŚcigany listami gończymi w Polsce ukrywał się w Islandii

Międzynarodowa policyjna współpraca doprowadziła do zatrzymania i ekstradycji do kraju 26-letniego Sławomira P. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie m.in. Europejskiego Nakazu Aresztowania.

reklama

Za 26-latkiem sąd z Olsztyna wystawił 3 listy gończe. Wyrokiem sądu Sławomira P. został skazany na 2 lata kary pozbawienia wolności za liczne włamania i kradzieże, a także za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Gdy w wyznaczonym terminie nie zgłosił się do zakładu karnego, policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie rozpoczęli jego poszukiwania.

Wszystko wskazywało na to, że Sławomir P. opuścił kraj. Funkcjonariusze ustalili, że młody człowiek podróżuje po zachodnich krajach Europy.

reklama

Najpierw na podstawie zebranych materiałów w celu zatrzymania poszukiwanego mężczyzny mundurowi wykorzystywali System Informacyjny Schengen, a gdy okazało się, że w Islandii był zatrzymany za kradzież, funkcjonariusze zwrócili się do sądu o jego ekstradycję.

Sukces policjanta: sprawca oszustwa na 235 tys. zł za kratkami, pokrzywdzona odzyskała pieniądze

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki współpracy polskiej i islandzkiej policji 26-letni Sławomir P. został zatrzymany na wyspie i w minioną sobotę przewieziony do Polski, gdzie zgodnie z decyzją sądu trafił do wiezienia – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

reklama

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Piknik rodzinny w powiecie olsztyńskim: przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Safety First: Policja w Powiecie Iławskim Inicjuje Operację NURD