fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Mimo stanu epidemii spotkali się na piwo pod sklepem w Olsztynie


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania poniosła grupa pięciu osób, która pomimo obowiązujących ograniczeń z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w kraju, postanowiła spotkać się w pobliżu jednego z osiedlowych sklepów w Olsztynie. Za zlekceważenie przepisów zostali ukarania surowymi mandatami.

W ubiegłą sobotę (28.03.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że pomimo obowiązujących zakazów, w pobliżu jednego z osiedlowych sklepików miały gromadzić się osoby. Na miejscu policjanci zastali czterech mężczyzn w wieku od 31 do 57 lat oraz 42-letnią kobietę. Wszyscy mieli świadomość o obowiązujących ograniczeniach, co do gromadzenia się, które zlekceważyli.

Osoby te zachowały się nieodpowiedzialnie i poniosły tego konsekwencje. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych za naruszenie przepisów w sprawie ogłoszenia na obszarze kraju stanu epidemii.

Przypominamy:

Policjanci codziennie podczas patroli dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawdzają czy stosują się oni do obowiązujących ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa w kraju. W tym celu m.in. kontrolują miejsca możliwego grupowania się osób. Ponadto z policyjnych radiowozów emitowane są przez megafon ostrzegawcze komunikaty głosowe na terenie Olsztyn i powiatu olsztyńskiego.

Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie – przestrzeganie ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs