fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Prokuratorzy i sędziowie na kwarantannie po przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Od poniedziałku wznowiła działalność Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Była nieczynna od 18 marca z powodu zarządzenia przez sanepid kwarantanny większości jej pracowników, w związku z możliwym zagrożeniem koronawirusem.

Jak poinformował prokurator okręgowy w Elblągu Jan Hrybek, w poniedziałek braniewska prokuratura wznowiła działalność. Po zakończonej kwarantannie wrócili już do pracy dwaj prokuratorzy i większość pracowników biurowych.

Funkcjonowanie tej jednostki było zawieszone od 18 marca, a jej zadania pełniły w tym czasie prokuratury rejonowa i okręgowa w Elblągu. Powodem była decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o zarządzeniu kwarantanny – wobec niemal całego personelu braniewskiej prokuratury – w związku z koronawirusem SARS-CoV-2.

Kwarantanna była następstwem potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic braniewskiego sądu, z którą mieli styczność tamtejsi prokuratorzy. Obie instytucje mieszczą się w jednym budynku. Powrót pracowników prokuratury do pracy oznacza, że u żadnego z nich nie stwierdzono zachorowania.

Zaraz po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób zatrudnionych w sądzie w Braniewie, służby sanitarne zdecydowały również o objęciu kwarantanną połowy spośród 68 pracowników tego sądu.

„U żadnego z tych pracowników nie stwierdzono koronawirusa i w związku z tym ustały już przesłanki tej kwarantanny” – przekazał w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

Jak przypomniał, Sąd Rejonowy w Braniewie działa nieprzerwanie na tych samych zasadach, co pozostałe sądy okręgu elbląskiego, tj. z ograniczeniami wynikającymi z dotychczasowych zarządzeń prezesów. W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, w sądach m.in. zniesione zostały wszystkie wyznaczone terminy rozpraw i posiedzeń jawnych, które miały się odbyć w kwietniu, poza sprawami pilnymi.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs