fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Prokuratorzy i sędziowie na kwarantannie po przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic

Koronawirus Prokuratorzy i sędziowie na kwarantannie po przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic

Od poniedziałku wznowiła działalność Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Była nieczynna od 18 marca z powodu zarządzenia przez sanepid kwarantanny większości jej pracowników, w związku z możliwym zagrożeniem koronawirusem.

Jak poinformował prokurator okręgowy w Elblągu Jan Hrybek, w poniedziałek braniewska prokuratura wznowiła działalność. Po zakończonej kwarantannie wrócili już do pracy dwaj prokuratorzy i większość pracowników biurowych.

Funkcjonowanie tej jednostki było zawieszone od 18 marca, a jej zadania pełniły w tym czasie prokuratury rejonowa i okręgowa w Elblągu. Powodem była decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o zarządzeniu kwarantanny – wobec niemal całego personelu braniewskiej prokuratury – w związku z koronawirusem SARS-CoV-2.

Kwarantanna była następstwem potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem jednej z pracownic braniewskiego sądu, z którą mieli styczność tamtejsi prokuratorzy. Obie instytucje mieszczą się w jednym budynku. Powrót pracowników prokuratury do pracy oznacza, że u żadnego z nich nie stwierdzono zachorowania.

Zaraz po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób zatrudnionych w sądzie w Braniewie, służby sanitarne zdecydowały również o objęciu kwarantanną połowy spośród 68 pracowników tego sądu.

„U żadnego z tych pracowników nie stwierdzono koronawirusa i w związku z tym ustały już przesłanki tej kwarantanny” – przekazał w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

Jak przypomniał, Sąd Rejonowy w Braniewie działa nieprzerwanie na tych samych zasadach, co pozostałe sądy okręgu elbląskiego, tj. z ograniczeniami wynikającymi z dotychczasowych zarządzeń prezesów. W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, w sądach m.in. zniesione zostały wszystkie wyznaczone terminy rozpraw i posiedzeń jawnych, które miały się odbyć w kwietniu, poza sprawami pilnymi.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x