18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Zmarły cztery kolejne osoby z powodu koronawirusa

WiadomościZmarły cztery kolejne osoby z powodu koronawirusa

W szpitalu w Łańcucie zmarły dwie osoby zarażone koronawirusem – 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

reklama

Dodała, że osoby te miały choroby współistniejące. “Szczegóły zostaną podane przez szpital w Łańcucie w oświadczeniu na stronie internetowej” – podkreśliła.

Z danych przekazanych przez rzeczniczkę wynika, że w woj. podkarpackim hospitalizowane są 72 osoby. Pod nadzorem sanitarnym pozostaje 6539 osób, a 10,616 tys. poddanych jest kwarantannie.

reklama

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 2022 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 76 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły.

71-letni mężczyzna zakażony koronawirusem zmarł w szpitalu w Poznaniu. To trzecia ofiara patogenu w regionie. W Wielkopolsce potwierdzono też trzy nowe przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2 – poinformował w poniedziałek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał w komunikacie, że w niedzielę w poznańskim szpitalu zakaźnym zmarł 71-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

reklama

“19 marca trafił do szpitala jednoimiennego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. U pacjenta potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przyczyną zgonu pacjenta był COVID-19 oraz inne choroby. To trzecia zmarła osoba z Wielkopolski” – podał Stube.

Dodał, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych trzech mieszkańców Wielkopolski. Młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego w dobrym stanie przebywają w domu. Oboje mieli kontakt z osobą zakażoną.

Zarażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono również u mężczyzny w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. “W dobrym stanie przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną” – przekazał Stube.

Do tej pory zakażenie koronawirusem potwierdzono u 113 mieszkańców Wielkopolski. Trzy osoby zmarły.

83-letnia mieszkanka Zabrza jest szóstą w woj. śląskim i 26. w Polsce ofiarą koronawirusa – podał Śląski Urząd Wojewódzki. W poniedziałek rano poinformowano o ośmiu nowych przypadkach zakażenia w regionie – w sumie jest ich już 203.

“Mieszkanka Zabrza zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Trafiła tam 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia” – poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Zakażona koronawirusem kobieta cierpiała też na inne choroby, podobnie jak pozostali z pacjenci z woj. śląskiego, do których śmierci przyczynił się Covid-19.

W niedzielę poinformowano o spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 śmierci trzech innych osób z regionu: 72-latka z Bestwiny k. Bielska-Białej, który zmarł w szpitalu w Tychach, zmarłego w szpitalu w Raciborzu 82-letniego mieszkańca Sośnicowic k. Gliwic oraz 75-letniego bytomianina, który zmarł w szpitalu w tym mieście. Wszyscy mieli też inne choroby.

Przed ponad tygodniem w szpitalu w Tychach zmarł 83-latek ze Szczyrku, który miał wcześniej kontakt z gośćmi z Holandii. Kilka dni później poinformowano o śmierci 71-letniego mężczyzny w szpitalu w Cieszynie. Zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia, po jej powrocie z zagranicy.

W poniedziałek rano poinformowano o ośmiu nowych przypadkach zakażenia w woj. śląskim. Wśród osób, u których obecność SARS-CoV-2 potwierdzono w ostatnim czasie, są chorzy z Bytomia, okolic Tarnowskich Gór, powiatu będzińskiego, Rudy Śląskiej i Katowic – stan większości tych pacjentów jest dobry i pozwala na leczenie w domu.

Drogi zakażenia w ujawnionych ostatnio przypadkach były różne – z ustaleń sanepidu wynika, że przeniesienie infekcji nastąpiło w kontakcie z bliskimi bądź w pracy. W kilku przypadkach źródło zakażenia jest nieznane, wyjaśniają je służby sanitarne.

Wraz z 8 przypadkami, o których poinformowano w poniedziałek rano, w woj. śląskim są obecnie 203 osoby z potwierdzonym koronawirusem. Sześć zmarło, cztery wyzdrowiały. Hospitalizowane są – według danych z niedzielnego wieczoru – 142 osoby, blisko 13,3 tys. potencjalnie chorych objęto kwarantanną, a ponad 7,1 tys. nadzorem sanitarnym. Do niedzielnego rana Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała pod kątem koronawirusa 3187 próbek.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek rano, że w kraju zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 43 osób. Łącznie jest ich obecnie w Polsce 1905. 26 osób zmarło.

W sumie w Polsce zakażenie koronawirusem wykryto u 1905 osób. 26 osób zmarło.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane