fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Debata młodych olsztynian

Wiadomości Debata młodych olsztynian

Oryginalne spotkanie zorganizowano w olsztyńskim Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Uczestnicząca w nim młodzież próbowała swoich sił w dyskusji.

Olsztyn to drugie miasto z czterech w całym kraju, w których organizowane są takie debaty młodych. Do Energetyka zaproszeni zostali uczniowie z sześciu innych szkół.

To nasz kolejny edukacyjny projekt realizowany z NBP i Uniwersytetem Nowoczesnego Obywatela – mówiła dyrektor ZSM-E, Ewa Kaliszuk. – Każda szkoła dąży do jak najlepszego rozwoju uczniów. Te warsztaty doskonale wpisują się choćby w podstawę programową kształcenia ogólnego.

Najpierw trenerzy i moderatorzy z Centrum Informacji o Euro NBP z Warszawy opowiadali o debatach w Polsce i na świecie. Uczyli, co jest, a co nie jest dobrą debatą, mówili o budowaniu argumentów oraz o retoryce.

Nie zabrakło praktycznych zadań. Jednym z nich było wybrnięcie z sytuacji, w której podczas lotu balonem jedna osoba musiałaby z niego wyskoczyć, aby reszta nie spadła na ziemię. Zadaniem każdego uczestników było w 30 sekund przekonać współpodróżnych, że to nie on powinien wyskoczyć z gondoli.

Po ćwiczeniach był czas na godzinną debatę dwóch czteroosobowych zespołów. W przedsięwzięciu łącznie wzięło udział 70 nastolatków.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: