fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Debata młodych olsztynian

OlsztynDebata młodych olsztynian

Oryginalne spotkanie zorganizowano w olsztyńskim Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Uczestnicząca w nim młodzież próbowała swoich sił w dyskusji.

reklama

Olsztyn to drugie miasto z czterech w całym kraju, w których organizowane są takie debaty młodych. Do Energetyka zaproszeni zostali uczniowie z sześciu innych szkół.

To nasz kolejny edukacyjny projekt realizowany z NBP i Uniwersytetem Nowoczesnego Obywatela – mówiła dyrektor ZSM-E, Ewa Kaliszuk. – Każda szkoła dąży do jak najlepszego rozwoju uczniów. Te warsztaty doskonale wpisują się choćby w podstawę programową kształcenia ogólnego.

reklama

Najpierw trenerzy i moderatorzy z Centrum Informacji o Euro NBP z Warszawy opowiadali o debatach w Polsce i na świecie. Uczyli, co jest, a co nie jest dobrą debatą, mówili o budowaniu argumentów oraz o retoryce.

Nie zabrakło praktycznych zadań. Jednym z nich było wybrnięcie z sytuacji, w której podczas lotu balonem jedna osoba musiałaby z niego wyskoczyć, aby reszta nie spadła na ziemię. Zadaniem każdego uczestników było w 30 sekund przekonać współpodróżnych, że to nie on powinien wyskoczyć z gondoli.

reklama

Po ćwiczeniach był czas na godzinną debatę dwóch czteroosobowych zespołów. W przedsięwzięciu łącznie wzięło udział 70 nastolatków.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia