1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gigantyczny przyrost osób na kwarantannie w Olsztynie. Oficjalne dane. Liczba robi wrażenie

WiadomościGigantyczny przyrost osób na kwarantannie w Olsztynie. Oficjalne dane. Liczba robi wrażenie

O czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach poinformował w piątek rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. W sumie do tej pory zachorowały 43 osoby; jedna wyzdrowiała.

reklama

Obecnie zdiagnozowane osoby to chłopiec z powiatu braniewskiego, starsza kobieta z powiatu kętrzyńskiego oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego. Stan wszystkich jest dobry – podały służby wojewody. Jedna z tych osób wróciła z Niemiec, a pozostali chorzy zakazili się lokalnie. Jedna z osób jest hospitalizowana.

W regionie do tej pory zachorowały 43 osoby, a jedna wyzdrowiała. W raporcie dziennym opublikowanym w czwartek wieczorem Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki podał, że hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 48 osób. Pacjenci są w szpitalach w Ostródzie, Elblągu i w dziecięcym w Olsztynie. Na kwarantannie pozostaje 4499 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 2825 osób.

reklama

Uzyskaliśmy również najnowsze dane dotyczące osób na kwarantannie domowej w samym Olsztynie. Od wczoraj tj. czwartku (26.03) gwałtownie ona przyrosła. Związane to jest z aktualizacją danych o osoby, które powróciły z zagranicy. – Aby precyzyjnie określić liczbę osób przebywających aktualnie w Olsztynie w kwarantannie domowej od teraz będziemy posługiwać się danymi, które otrzymujemy z Komendy Miejskiej Policji, oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. KMP jest podmiotem odpowiedzialnym za kontrolę prawidłowego odbywania kwarantanny, natomiast Sanepid wydaje stosowne decyzje administracyjne. – poinformowała rzecznik ratusza. Wcześniejsze liczby tyczyły się osób poddanej kwarantannie domowej bez ujęcia tzw. kwarantanny ustawowej. Tak w środę było 74 osoby, w czwartek już 401, a dziś 508.

[visualizer id=”44506″]

reklama

Liczba osób w kwarantannie domowej: 499. Do tego 9 osób jest w miejscu przygotowanym przez Urząd Miasta.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne