fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Promują zdrową żywność. Pomóżmy im wygrać w konkursie

Niepełnosprawni uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy Zespołu Placówek Edukacyjnych jako jedyni z Olsztyna startują w ogólnopolskim konkursie „Tesco dla szkół” popularyzującym zasady właściwego odżywiania. – Pomóżcie nam wygrać, prosimy o głosy na nasz konkursowy film – mówi Michał Śliwiński, nauczyciel – kierownik pracowni kulinarnej Parku Pracy i koordynator projektu.

Projekt uczniów ZPE nazywa się „Od uprawy do potrawy”. Żeby na niego zagłosować, trzeba wejść na stronę http://tescodlaszkol.pl/ i zarejestrować się klikając w ikonkę „dołącz do gry” w prawym górnym rogu. Głosowanie zaczyna się we wtorek 1 grudnia o godz. 12 i trwa przez dwa tygodnie, do poniedziałku 14 grudnia. Przez ten czas każda zarejestrowana na stronie osoba może oddać jeden głos dziennie.

Co trzeba było zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Po pierwsze, regularnie prowadzić w szkole prelekcje na temat właściwego odżywiania. Po drugie, uczyć zasad zdrowej diety już od etapu robienia zakupów, czyli „od uprawy do potrawy”. Po trzecie, samemu przygotowywać jedzenie zgodnie z zasadami zbilansowanej diety. Po czwarte, przygotować odpowiednią promocję własnego projektu. Temu zadaniu sprostał doskonale nauczyciel Sergiusz Nowicki,  kręcąc i montując dwuminutowy film utrzymany w stylistyce „Gwiezdnych wojen”. W roli aktorów wystąpili sami uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy ZPE. – Prosimy o wsparcie i oddanie głosów na nasz projekt. Do wygrania są bardzo ciekawe nagrody, na przykład najnowocześniejszy rzutnik multimedialny – dodaje Michał Śliwiński.

To już nie pierwsza prozdrowotna akcja, w której uczestniczą uczniowie SPDP. Rok temu zdobyli czwarte miejsce w Polsce w konkursie „Aktywnie po zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Nadal realizują projekt „Jem smacznie i zdrowo” firmowany przez Winiary. – I co może najważniejsze, sami na co dzień przestrzegają zasad zdrowego odżywiania – zaznacza Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. – Zachęcam do głosowania na nich w konkursie „Tesco dla szkół”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...