fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Promują zdrową żywność. Pomóżmy im wygrać w konkursie

Wiadomości Promują zdrową żywność. Pomóżmy im wygrać w konkursie

Niepełnosprawni uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy Zespołu Placówek Edukacyjnych jako jedyni z Olsztyna startują w ogólnopolskim konkursie „Tesco dla szkół” popularyzującym zasady właściwego odżywiania. – Pomóżcie nam wygrać, prosimy o głosy na nasz konkursowy film – mówi Michał Śliwiński, nauczyciel – kierownik pracowni kulinarnej Parku Pracy i koordynator projektu.

Projekt uczniów ZPE nazywa się „Od uprawy do potrawy”. Żeby na niego zagłosować, trzeba wejść na stronę http://tescodlaszkol.pl/ i zarejestrować się klikając w ikonkę „dołącz do gry” w prawym górnym rogu. Głosowanie zaczyna się we wtorek 1 grudnia o godz. 12 i trwa przez dwa tygodnie, do poniedziałku 14 grudnia. Przez ten czas każda zarejestrowana na stronie osoba może oddać jeden głos dziennie.

Co trzeba było zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Po pierwsze, regularnie prowadzić w szkole prelekcje na temat właściwego odżywiania. Po drugie, uczyć zasad zdrowej diety już od etapu robienia zakupów, czyli „od uprawy do potrawy”. Po trzecie, samemu przygotowywać jedzenie zgodnie z zasadami zbilansowanej diety. Po czwarte, przygotować odpowiednią promocję własnego projektu. Temu zadaniu sprostał doskonale nauczyciel Sergiusz Nowicki,  kręcąc i montując dwuminutowy film utrzymany w stylistyce „Gwiezdnych wojen”. W roli aktorów wystąpili sami uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy ZPE. – Prosimy o wsparcie i oddanie głosów na nasz projekt. Do wygrania są bardzo ciekawe nagrody, na przykład najnowocześniejszy rzutnik multimedialny – dodaje Michał Śliwiński.

To już nie pierwsza prozdrowotna akcja, w której uczestniczą uczniowie SPDP. Rok temu zdobyli czwarte miejsce w Polsce w konkursie „Aktywnie po zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Nadal realizują projekt „Jem smacznie i zdrowo” firmowany przez Winiary. – I co może najważniejsze, sami na co dzień przestrzegają zasad zdrowego odżywiania – zaznacza Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. – Zachęcam do głosowania na nich w konkursie „Tesco dla szkół”.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x