17 C
Olsztyn
piątek, 17 maja, 2024
reklama

Promują zdrową żywność. Pomóżmy im wygrać w konkursie

OlsztynPromują zdrową żywność. Pomóżmy im wygrać w konkursie

Niepełnosprawni uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy Zespołu Placówek Edukacyjnych jako jedyni z Olsztyna startują w ogólnopolskim konkursie “Tesco dla szkół” popularyzującym zasady właściwego odżywiania. – Pomóżcie nam wygrać, prosimy o głosy na nasz konkursowy film – mówi Michał Śliwiński, nauczyciel – kierownik pracowni kulinarnej Parku Pracy i koordynator projektu.

reklama

Projekt uczniów ZPE nazywa się “Od uprawy do potrawy”. Żeby na niego zagłosować, trzeba wejść na stronę http://tescodlaszkol.pl/ i zarejestrować się klikając w ikonkę “dołącz do gry” w prawym górnym rogu. Głosowanie zaczyna się we wtorek 1 grudnia o godz. 12 i trwa przez dwa tygodnie, do poniedziałku 14 grudnia. Przez ten czas każda zarejestrowana na stronie osoba może oddać jeden głos dziennie.

Co trzeba było zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Po pierwsze, regularnie prowadzić w szkole prelekcje na temat właściwego odżywiania. Po drugie, uczyć zasad zdrowej diety już od etapu robienia zakupów, czyli “od uprawy do potrawy”. Po trzecie, samemu przygotowywać jedzenie zgodnie z zasadami zbilansowanej diety. Po czwarte, przygotować odpowiednią promocję własnego projektu. Temu zadaniu sprostał doskonale nauczyciel Sergiusz Nowicki,  kręcąc i montując dwuminutowy film utrzymany w stylistyce “Gwiezdnych wojen”. W roli aktorów wystąpili sami uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy ZPE. – Prosimy o wsparcie i oddanie głosów na nasz projekt. Do wygrania są bardzo ciekawe nagrody, na przykład najnowocześniejszy rzutnik multimedialny – dodaje Michał Śliwiński.

reklama

To już nie pierwsza prozdrowotna akcja, w której uczestniczą uczniowie SPDP. Rok temu zdobyli czwarte miejsce w Polsce w konkursie “Aktywnie po zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Nadal realizują projekt “Jem smacznie i zdrowo” firmowany przez Winiary. – I co może najważniejsze, sami na co dzień przestrzegają zasad zdrowego odżywiania – zaznacza Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. – Zachęcam do głosowania na nich w konkursie “Tesco dla szkół”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia